FK Louny
3:6
[1:2]

FCPK veze z Loun výhru nabitou góly. Vítěznou šňůru natahuje na 3 zápasy!

Louny - A-tým Přední Kopaniny v sobotu 21. 1. čelil výzvě v Lounech, kde se utkal proti nejvýše postavenému celku do této chvíle v přípravě. Jak zmiňuje trenér Vott, i přes hustou sněhovou pokrývku po celé Praze se utkání dokázalo odehrát, protože Louny touto frontou zasaženy nebyly. Nízké teploty na Kopaňáky neměly vliv, hráči vypadali od první minuty v dobré formě a brzo si začali vytvářet šance. To se jim vyplatilo, poprvé za zimní přípravu dokázala FCPK otevřít skóre ve svůj prospěch a to slibovalo dobrý výsledek. Ve 2. poločase pak přišla přestřelka a hosté dokázali vstřelit ještě 4 branky, aby uformili konečný výsledek na 6:3. V přípravě tak Kopanina zůstává stoprocentní.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott:

Na konci druhého týdne náročné přípravy jsme přijali pozvání mužstva ze špice divizní skupiny B a vyrazili do Loun. Je nutno říci hned na úvod, že při odjezdu z Prahy jsme měli lehké obavy jaký bude terén, když celá Praha a okolí bylo pokryto sněhem. Štěstí se na nás tedy opravdu usmálo, protože Louny byly pravděpodobně jediným místem ve středních Čechách, kde vůbec nesněžilo. Nic tedy nebránilo k odehrání velice kvalitního utkání s výborným soupeřem.

Od začátku utkání jsme byli velmi dobří na míči a postupně jsme si začali vytvářet solidní situace, kdy jsme při trochu kvalitnějším provedení finální fáze mohli jít do vedení i dříve. Nakonec jsme se dočkali a Štěpán Hájek vsřelil první branku utkání. Bohužel po několika minutách jsme si opět vybrali slabší chvilku a několik situací po sobě jsme nevyřešili optimálně, následně jsme střelou z vápna dovolili soupeři vyrovnat. Poté jsme měli několik velikých šancí, Spizzirri 2x, Hájek a Mainolfi bohužel své šance nevyužili, ale nakonec Štěpán Hájek dal svůj druhý gól v utkání a tím stanovil poločasový výsledek 2:1 pro FCPK.
Druhý poločas byl z obou stran ještě více ofenzivní a dokázali jsme se prosadit ještě 4x, kdy obě branky Dana Urbana byly výstavní (první nůžky do vzdálenější šibenice, druhý po průniku přes dva hráče do vápna a obstřelem brankáře). Jednu branku si domácí srazili do sítě sami a poslední gól dal Tomáš Mejdr po proměněném úniku z poloviny hřiště, když dostal krásnou křižnou přihrávku od Veleby za obranu. I ve druhém poločase jsme si vytvořili další zajímavé situace, které bohužel již brankou neskončily.

Nyní nás čeká nejnáročnější týden, kdy máme tři treninky a tři utkání (Libiš, Újezd Praha 4 a Braník), ale zatím si chlapci zaslouží pochvalu za to, jak přípravu zvládají.

Kopaňáci navazují na předchozí výhru proti Jinočanům, které porazili 2:1. Komentář zde.

Zavadil (45. Matějka) - Kučera (45. Čermák), Krejčí, Škarda, Hovorka (72. Spizzirri) - Hollerbach (40. Mejdr), Asad (45. Veleba), Mainolfi (45. Horváth, 75. Razzetto), Razzetto (45. Urban), Spizzirri (45. Šalanský - Hájek (55. Kučera). Trenér: Daniel Vott.