04.12.2022 | 14:00 | P | Bílá Hora
Sokol Bílá Hora
1:4
[0:1]

Žáci si podruhé v sezóně dali Bílou Horu 4:1. Po mistráku také v přípravném zápase.

Bílá Hora - Po konci sezony jsme sehráli třetí přátelské utkání. Tentokrát nám byla za soupeře Bílá Hora, která poskládala dvě kvalitní sedmičky. Opět jsme postrádali několik hráčů z různých důvodů, ale i tak jsme měli tři borce na střídání, což bylo v chladném počasí ideální. V zápase jsme zvítězili 4:1. Stejně jako v mistráku.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole :

První poločas byl z naší strany velice kvalitní, opět skvěle pracovala obrana ve složení Vobořil Petr, Bošek, Hanus a Cestr. Kluci byli před zápasem nabádáni, aby řešili situace vzadu více s chladnou hlavou a míče zbytečně nenakopávali a snažili se o konstruktivnější rozehrávku, do které má být zapojený i brankář. To se hráčům vesměs celý první poločas dařilo. Velice precizně hrál ve středu zálohy Jonáš Novotný, který měl obrovský záběr po celém hřišti. Soupeři narušoval rozehrávku a několikrát se dostal do nebezpečného zakončení. Bílá Hora párkrát zahrozila střelami z dálky, ale vždy byl připravený gólman Racek, který vytasil až neuvěřitelné zákroky při jedné střele do šibenice a druhý při dorážce z bezprostřední vzdálenosti. Jediná škoda, že kluci proměnili pouze jednu šanci, kdy se trefil Pavel Vobořil, který svou aktivitou dělal velké problémy soupeřově obraně. Poločas tedy skončil 1:0.

Ve druhém poločase trvalo našim hráčům dobrých 15 minut, než se probrali z poločasové letargie. Přestali být důrazní, začala drhnout rozehrávka. Soupeř toho dokázal využít a přebral v zápase iniciativu. Bílá Hora měla velké množství rohových kopů, které skvěle zahrávali z obou stran a vždy to bylo pro naši branku velké nebezpečí. Naštěstí obrana vše odvrátila. Soupeř se přesto dočkal zaslouženého vyrovnání ve 46. minutě. Naši borci nesložili zbraně a zavčasu si uvědomili, že bez pohybu a bojovnosti to nikam nepovede a opět si začali vytvářet územní převahu, kterou korunoval v 59. minutě, krásnou střelo k pravé tyči, Tobiáš Škopek. V 65. minutě jsme po ruce soupeře zahrávali pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Jonáš Novotný. Na konečných 4:1 upravil kapitán Hanus, který se na posledních 5 minut vysunul do útoku. Po rychlé akci parádně přeloboval vyběhnutého brankáře.

Kluci si za předvedený výkon zaslouží pochvalu a příští týden je čeká srandamač proti rodičům.

Racek - Vobořil Petr, Bošek, Hanus - Kišš, Novotný Jonáš, Škopek - Volf. Hokejové střídání: Cestr, Vobořil Pavel, Ulbrich. Trenér: Martin Skočdopole.

Vobořil Pavel (0:1), Škopek (1:2), Novotný Jonáš z pen. (1:3), Hanus (1:4)