Sokol Královice
7:4
[3:1]

Modročervení stále ve hře o pohár. Porazili Královice a míří do čtvrtfinále.

Zličín - Fotbalisté Přední Kopaniny splnili první jarní úkol. Dobře vstoupili do Teskahor poháru Prahy! Po výhře nad Královicemi (7:4) postoupili do čtvrtfinále, ve kterém narazí na Tempo Praha (19.4.). Osmifinále se hrálo na umělé trávě ve Zličíně. V zimním počasí diváky zahřálo jedenáct branek, dvě z penalty! Branky Kopaniny stříleli Ptáček 3x, Urban 2x, Vott a Hollerbach. Kopanina je tedy stále ve hře o trofej, kterou již vyhrála v letech 1995, 2003 a 2019.

Kopanina splnila roli favorita, směrem dopředu dominovala a vstřelila sedm branek. Z toho útočníci Ptáček s Urbanem, kteří se v poločase prostřídali, dohromady pět. S bilancí čtyř inkasovaných gólů však trenér Vott nebude spokojen.

Kopaninský kouč nasadil do sestavy tři nové posily. Na krajích zálohy hráli Vott (Příbram) s Kulhavým (Velvary), v útoku s Urbanem Hájek (Hostouň). Rychlé vedení 3:0 po čtyřiadvaceti minutách modročervené uspokojilo. Hosté zvedli hlavu, nejprve trefili břevno a pak Nevařil z trestného kopu i síť. Poločas byl 3:1 pro Kopaninu.

Trenér Vott měl na lavičce pět hráčů a hned v poločase využil tři střídání. Dolů šli Urban (2+1), Mejdr a Mainolfi. Na hřiště Razetto, Asad a Ptáček.

A byl to Ptáček, kdo se stal hvězdou druhé půle. Za pětačtyřicet minut si připsal hattrick a navíc jednu asistenci. Byla to gólová přetahovaná, kdy na branky Kopaniny hosté dokázali odpovídat, ale svěřenci trenéra Votta si stále udržovali dvou až tříbrankový náskok. Na posledních patnáct minut se na hřiště "poslal" i hrající hostující kouč Jakub Pospíšil a dostal se do velké šance, pálil však vedle. Pospíšil střídal Ondřeje Nejeschleba, který je v Královicích zapůjčený právě z Přední Kopaniny.

Utkání skončilo zaslouženou výhrou Kopaniny, která potvrdila, že dopředu bude hodně silná, ale čtyři inkasované góly jsou varování. To je úkol do dalších týdnů pro trenéra Votta, který však může být spokojen s faktem, že jeho tým zůstává ve hře o cennou pohárovou trofej. Další kolo, čtvrtfinále, se hraje 19.dubna a Kopanina pojede na Lhotku na stadión FC Tempo.

Zbývající výsledky osmifinále: Uhříněves-Třeboradice 0:2, ČAFC-Tempo 0:6, Braník-Spoje 1:4, Dukla JM-Zličín 4:3, Vršovice-Kbely 2:1, Radotín-Chabry 6:0, Kolovraty-Podolí 0:2.

Program čtvrtfinále: Podolí-Vršovice, Tempo-Přední Kopanina, Radotín-Dukla JM, Třeboradice-Spoje.

Zavadil - Hollerbach, Kučera, Škarda, Hovorka (82. Kočí) - Mejdr (46. Asad) - Vott, Mainolfi (46. Razetto), Kulhavý - Hájek (77. Šalanský), Urban (K, 46. Ptáček). Trenér: Daniel Vott.

3. Urban z pen. (1:0, as. Kulhavý), 18. Vott (2:0, as. Urban), 24. Urban (3:0, as. Mainolfi), 51. Ptáček (4:1, as. Vott), 60. Hollerbach (5:2, as. Ptáček), 61. Ptáček (6:2), 88. Ptáček (7:4, as. Razetto)