20.04.2023 | 16:30 | M | Př.Kopanina
Slavoj Suchdol
11:2
[7:0]

Přední Kopanina - Ve čtvrtek 20.4. odehráli svůj letošní třetí mistrák mladší žáci. Po dobrém začátku, kdy si připsali dvě výhry v řadě, nyní čelili Slavoji Suchdol. A jak už tomu bývá téměř zvykem, náladu na góly měl Jonathan Vovkanič. U13 potvrdila dobrou formu a zápas měla celou dobu pod kontrolou. To vyústilo v třetí výhru na jaře, 8x se trefil Vovkanič a FCPK zvítězila 11:2.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Naši hráči jsou na jaře zatím stoprocentní a v této skvělé bilanci pokračují i po gólově hojném zápase proti TJ Slavoj Suchdol. Tento zápas by se dal nazvat "One man show Jonathana Vovkaniče". Svůj gólový účet si otevřel hned v první minutě a zakončil ho na konečném čísle osmi gólů. Jonathanovi jsme před utkáním radili, že ne všechny šance musí řešit prudkou střelou a občas je lepší míč jen umístit. Jak vidno, tak si naše rady vzal k srdci a několikrát takto s přehledem zakončil do soupeřovi sítě. Suchdolští hráči Jonathana nestíhali rychlostně, snad jen jejich stoper Tom Černovský byl schopný s ním svádět trošku vyrovnané souboje. Během prvního poločasu se ještě trefili Petr Vobořil a krásnou umístěnou střelou ze střední vzdálenosti Štěpán Peřina. Štěpána jsme tentokrát vyzkoušeli na postu středního záložníka a ukázalo se, že mu tato pozice nesmírně svědčí. Poločas byl tedy 7:0.

Ve druhém dějství se hned na úvod parádně trefil kapitán Víťa Hanus, když z dobrých 20 metrů vymetl přesnou šibenici Kubalíkovi branky. Na našich hráčích bylo vidět, že po vysokém vedení polevili v tempu a koncentraci, tím dostali našeho soupeře trošku do hry a umožnili mu po hezké kombinační akci vsítit jeden ze dvou gólů, když se přesně trefili Halfar a poté, zřejmě nejlepší hráč soupeře, Černovský. Ovšem v našem týmu pokračoval ve své krasojízdě Vovkanič a zasadil nadechujícímu se soupeři další tři tvrdé direkty a upravil tak na konečných 11:2.   Jsem rád, že jsem v tomto utkání mohl dát prostor i hráčům ze širšího kádru a rozhodně si někteří z nich řekl o další nominaci k mistrovským utkáním.

Racek, Bošek, Buleca, Cestr, Davagle, Hanus (K), Novotný, Peřina, Vobořil Petr, Vobořil Pavel, Škopek, Volf, Vovkanič, Zálešák. Trenér: Martin Skočdopole.