12.04.2023 | 18:00 | M | Lochkov
Sokol Lochkov
1:5
[0:0]

Lochkov - Ve středu 12.4. odehráli svůj druhý mistrovský zápas na jaře mladší žáci. Po skvělé výhře 7:0 v prvním kole proti Střešovicím se nyní utkali se Sokolem Lochkov, který sídlí na místě přímo pod FCPK. V sázce tak byly důležité tři body. Nejprve se však vedení ujal soupeř, Kopanina ale dobře reagovala a uspěla do poločasu srovnat na 1:1. V druhé půli už stříleli jen modročervení. Prosadili se ještě 4x a i toto utkání nakonec vyhráli.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

V dohrávce 13. kola jsme narazili na tým Lochkova, kterému měli kluci co vracet, když na podzim s ním na domácím hřišti prohráli 3:4. Hráči byli nabádáni od samého začátku k velké aktivitě, ale Lochkov počátečnímu tlaku odolal. Škoda, že se neujala hned první střela, kdy Vovkanič málem přerazil břevno Wittmanovi branky. V následujících minutách se hra vyrovnala a bylo to spíše o bojovnosti, než o hezkém fotbalu. Bohužel pro nás, z této nezáživné pasáže vytěžil více soupeř a ujal se ve 23. minutě vedení, díky brance Michala Zimi. Naši obranu nejvíce zaměstnávali kapitán Drahota a již zmíněný Zima, který dokázal parádně využívat své výšky a síly.

Na vývoj situace se muselo ihned reagovat, moc nám nefungoval střed zálohy. Střední záložník Oliver Tsang byl přesunut na post stopera a jeho místo zaujal Jonáš Novotný. Také se prohodili oba naši beci, kdy Víťa Hanus skvěle eliminoval Zimu. Díky tomuto prohození dostal Tobík Škopek na pravé straně, která nebyla tolik nebezpečná, více prostoru pro své nebezpečné výlety po lajně. Tyto změny se ukázaly jako klíčové pro další vývoj utkání. Soupeře se podařilo dostat několikrát pod tlak při jeho rozehrávce, kdy skvěle napadali naši krajní záložníci v čele s motorovou myší Zdendou Volfem, který jen potvrzuje skvělou formu z celé přípravy. Do poločasu se podařilo vyrovnat Jonathanu Vovkaničovi, který se v útoku točil se Štěpánem Peřinou.   Po poločase jsme přebrali taktovku hry a ve 38. minutě se ujala střela Jonáše Novotného, který odehrál ve středu zálohy parádní zápas, vyhrál spoustu důležitých soubojů a po získání míče dokázal ve většině případů nacházet své spoluhráče přesnými nahrávkami. Po jedné takové nahrávce za obranu zvýšil na 3:1 Vovkanič. Skvěle se prezentovala naše nová jarní posila Štěpán Peřina, který obraně soupeře nedal vydechnou a skvělým pohybem donutil hráče Lochkova k několika chybám. Po jedné takové, se mu podařilo vstřelit svůj premiérový gól v kopaninském dresu. Hráči Lochkova ještě několikrát vystrčili růžky a snažili se s výsledkem něco udělat, ale vše skvěle pochytal brankář Jéňa Racek.    Velmi se mi líbila hra obou stoperů, jak Olivera Tsanga, tak Olivera Zálešáka. Tsang se se svým novým postel dokázal rychle sžít a skvěle předvídal hru. Zálešák v kritických chvílích přitvrdil muziku a ukázal soupeři, že  kopaňáci si z Lochkova chtějí odvézt tři body a své vedení nepustí. Na konečných 5:1 upravil Tomáš Davagle, který dokazuje, že jeho tréninková píle a poctivost se začíná vyplácet. Nesmím opomenout také zásadní vliv na hru obou dvojčat Vobořilových. Oba velkou měrou přispěli ke konečnému vítězství, kdy naběhali velkou porci kilometrů a bylo na nich vidět, jak moc jim záleží na týmovém úspěchu a to je to nejdůležitější.

Racek, Vobořil Pavel, Vobořil Petr, Volf, Zálešák, Davagle, Hanus, Peřina, Tsang, Novotný, Vovkanič, Škopek. Trenér: Martin Skočdopole.

2x - Vovkanič, 1x - Davagle, Peřina, Novotný.