30.04.2023 | 09:00 | M | Zličín
FAA Zbura
4:1
[0:0]

Zličín - V neděli 30.4. vyběhli do zápasu po osmé na jaře hráči staršího dorostu. Jednalo se o venkovní souboj s lídrem celé tabulky, tedy s FAA Zbura. Utkání tak mělo jasného favorita, a tak to i vypadalo. Už po 17 minutách vedli domácí 3:0 a klání tak bylo rozhodnuté v první půli. Do přestávky se FCPK alespoň podařilo snížit na 1:3, ale to byl zároveň její první a poslední gól. Konečné skóre 4:1 pro FAA Zbura.

Hodnocení trenéra - Michal Jonáš:

Tento zápas v celkovém součtu i přes nepříznivý výsledek hodnotím pozitivně. Zápas na začátku bohužel ovlivnil hlavně pomezní, který nechal hrát 2 poměrně jasné ofsajdové situace po kterých jsme inkasovali a hodně to ovlivnilo naši hru. Nicméně po hezké kombinaci se po krásné střele trefil Čvirk, bohužel místo toho abychom po gólu začali hrát, tak opak byl pravdou a soupeř měl převahu a několik dalších šancí a přehrával nás.Nicméně po změně pozic a rozestavení jsme v druhé půlce začali hrát a vlastně nepustili soupeře vůbec k ničemu a byly dominantním týmem až do vyloučení Hauera, který šel spíše nešikovně do souboje. V druhé půlce můžeme litovat slabé koncovky a využívání šancí, jelikož výsledek mohl být úplně jiný. Ale celkově jsme si ukázali, že jako tým se dá hrát s kýmkoliv, což je důležité.

Mendl - Hrdina (54. Hauer), Bíro, Zavadil (K), Čvirk - Sellers, Benedikt, Novák (80. Hrubý) - Dimitrov, Smejkal, Všetečka. Trenér: Michal Jonáš.

23. Čvirk (3:1)