SC Xaverov Horní Počernice o.s.
1:2
[0:2]

Dorost odstartoval jaro prohrou. Body však byly ve hře až do konce zápasu.

Vokovice - Starší dorostenci na úvod jara prohráli. Daleko k zisku alespoň jednoho bodu však nebyli. Po prohrané půli 0:2 snížil Dimitrov a jednobrankovým rozdílem nakonec zápas skončil. Kopanina inkasovala dva slepené góly v prvním poločase, naopak sama své šance neproměnila. Příští týden hraje U19 opět doma. Tentokráte už snad ne v azylu na Aritmě, ale doma U Drahušky. Soupeřem bude Admira.

Hodnocení trenéra - Jaroslav Bíro :

Hned v prvním utkání nás čekal Xaverov a tedy velmi kvalitní protivník z tzv. první pětky, kde jsou především celky, které po loňské reorganizaci soutěží sestoupili z Divize. Cíl pro jarní část je určitě zabojovat o šesté místo resp. skončit v horní polovině tabulky. Rozestupy po podzimu jsou titěrné a pokud se budeme scházet na zápasy komplet v nejsilnější možné sestavě, chodit v dostatečném počtu trénovat, tak to v silách týmu určitě kvalitou je. Nicméně hned v tomto utkání nám dva hráči do ideálu chyběli a i začátek utkání nás možná díky tomu nezastihl v ideálním rozpoložení. Nicméně po cca 15 - 20 min se hra začala opticky vyrovnávat a postupně jsme začali být důraznější v osobních soubojích, neprohrávat odražené míče. Paradoxně v té chvíli jsme inkasovali dva slepené góly. První po nepříliš povedené hlavičce na malém vápně se nejrychleji po dopadu míče na zem zorientoval soupeř a krátce poté jsme ve vápně namazali protihráči na jednoduchou dorážku. Nicméně zbytek prvního poločasu a celý druhý poločas se hrála vyrovnaná partie a zaslouženě jsme čtvrthodinku před koncem snížili po krásném vysunutí Sellerse a chladnokrevném zakončení Matyáše Dimitrova na rozdíl jediné branky a do závěru bylo ještě vše otevřené. I přes přeskupení sestavy do zcela útočného módu, kdy jsme v závěru hráli na tři stopery a tři útočníky, tak se nám vyrovnat nepodařilo. Každopádně tým zaslouží pochvalu za minimálně poslední hodinu hry. O výsledku rozhodly chybky a neproměnění i těch nejvyloženějších šancí.

Mendl - Hrdina (46. Hrubý), Bíro, Zavadil, Novák (70. Všetečka) - Benedikt - Khan (72. Sokol), Čvirk, Sellers, Smejkal (63. Manghi) - Dimitrov M. Trenér: Jaroslav Bíro.

75. Dimitrov M. (1:2, as. Sellers)