07.04.2023 | 10:15 | M | Slivenec
3:3
[0:1]

Rezerva veze bod ze Slivence. O výhru přišla Kopanina deset minut před koncem.

Slivenec - Fotbalisté Přední Kopaniny B ve 21. kole 1.A třídy většinu času zápasu ve Slivenci vedli, ale nakonec z toho byla jen remíza 3:3. Vyrovnávající gól vstřelili domácí deset minut před koncem. Branky Kopaniny dávali Razetto, Ptáček a Veleba. Je to druhá jarní ztráta modročervených vedle porážky s Nebušicemi. Jinak tři výhry. V tabulce nadále třetí místo.

Kopanina B byla favoritem zápasu. Na podzim vyhrála doma 3:1, v tabulce jí patřilo třetí místo a před utkáním ve Slivenci měla tři výhry ze čtyř zápasů. Domácí AFK Slivenec začal jaro hrozně. Třikrát v řadě prohrál! Zvedl se až minulé kolo, kdy přivezl výhru z Modřan.

Utkání se dlouho vyvíjelo podle papírových předpokladů. Kopanina šla do vedení penaltou Razetta po faulu na Vojtu Ptáčka těsně před poločasem. Okamžitě po zahájení druhé půle přidal Ptáček druhý gól. Během sedmi následujících minut však hosté o dvoubrankový náskok přišli a bylo to 2:2. Utkání zvratů pokračovalo, po minutě Veleba poslal Kopaninu do vedení 3:2. Tento stav vydržel dlouho, ale v 80. minutě vstřelil Slivenec vyrovnávající branku na konečných 3:3.

Utkání tedy skončilo remízou stejně jako před rokem. Tehdy však 1:1. Více zde.

Hodnocení trenérů:

Karel Koloušek (Přední Kopanina B) - I když dobrý soupeř, tak obdržené branky byly zbytečně. Ptáček sám na vše nestačil a bylo vidět jak mnoho hráčů je zvyklých na kvalitu vedle sebe, bohužel ne u sebe. Postoupit už bude složité.

Marek Bukovský (Slivenec) - Podali jsme kvalitní výkon proti silnému mužstvu. I když jsme prohrávali o dvě branky, ukázali jsme velkou vnitřní sílu, bojovnost a týmový výkon, který vedl k zisku bodu. I tak si myslím, že jsme měli získat všechy tři body, protože jsme dostali laciné branky a několik slibných šancí jsme zahodili.

Matějka - Kočí (46. Schierreich), Tržický (K), Grobl, Spizzirri (46. Veleba) - Mejdr, Flaks, Razetto (73. Hollmotz) - Hollerbach, Čermák, Ptáček. Trenér: Karel Koloušek.

45. Razetto z pen. (0:1, as. Ptáček), 46. Ptáček (0:2), 54. Veleba (2:3)