FK Zlíchov 1914
1:3
[0:1]

Rezerva Kopaniny dala zapomenout na derby. Ze Zlíchova veze krásné tři body.

Zlíchov - Čtvrtý Zlíchov, přivítal třetí Kopaninu B. Rozdíl tři body. Zápletka byla jasná. Buď se to v tabulce srovná nebo Kopanina B odskočí na šest a bude mít lepší vzájemnou bilanci. Na podzim vyhráli modročervení vysoko 5:0. Nakonec platila druhá varianta. Rezerva Kopaniny předvedla výrazně lepší výkon než před týdnem v derby a zaslouženě veze výhru. Man of the match Mattia Mainolfi. Gól a dvě asistence. Premiéra v kopaninském dresu Michael Gröbl, který přišel z FC Zličín.

Pracovitý výkon hostujícího týmu byl odměněn třemi body. Poločas vyhrála Kopanina B 1:0, když gól vstřelil Mattia Mainolfi. Dostal přihrávku z pravé strany od Kulhavého a obstřelem obránce překvapil gólmana Žežulku, který měl zakrytý výhled.

Důležitý moment ve druhé půli bylo zvýšení na 2:0 přesně po hodině hry. Mainolfi získal míč poté co Minha nepovedeným odkopem trefil jen zadek spoluhráče Halbicha, krásně přenesl na Velebu, ten obešel Černohorského a nekompromisně napálil míč k přední tyči.

Zdramatizování utkání přišlo deset minut před koncem, kdy Bradáč nereagoval na přenesení hry a nechal Minhu hlavou snížit na 1:2.

Závěr však patřil Kopanině. Kulhavý rozehrál roh na udržení času v rohu, míče se zmocnil Mainolfi, prošel tři obránce, vylákal gólmana a připravil před prázdnou branku Čvirkovi.

Celý zápas od Milana Nováka si můžete pustit zde.

Zasloužená výhra Kopaniny B, potvrzení třetího místa za vedoucí dvojicí Střešovice - Zbraslav. Kopanina B má z 18 zápasů 14 výher a nastřílela už 59 branek. Výborná bilance! Příští týden v zápase kola přivítá Kopanina B doma U Drahušky druhou Zbraslav.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Proč trenuju na Kopanině? Přesně pro takové momenty, kdy se sebere mužstvo ze dna a prožije vítězství nad silným soupeřem. Až na 10 minut po obdrženem gólu jsme měli utkání pod kontrolou a je těžké někoho vyzdvihnout. Všichni do jednoho přistoupili k utkání vzorně a bojovali. Přesto dvě jména vyzdvihnu: Honza Kulhavý a Groblik, tyhle dva nám opravdu pomohli. Mám radost.

Matějka - Kočí, Tržický (K), Gröbl, Spizzirri - Flaks - Bradáč (88. Sellers), Mainolfi (90. Blažek), Veleba, Kulhavý (90. Holeček) - Ptáček (81. Čvirk). Trenér: Karel Koloušek.

42. Mainolfi (0:1, as. Kulhavý), 60. Veleba (0:2, as. Mainolfi), 88. Čvirk (1:3, as. Mainolfi)