18.03.2023 | 12:15 | M | Vyšehrad
FC Nebušice
4:2
[3:1]

Kopanina B derby s Nebušicemi nezvládla. Dostala čtyři góly a tři červené karty.

Vyšehrad - Třetí Kopanina B narazila v 18. kole 1.A třídy na patnácté Nebušice. Rozdíl mezi oběma týmy byl před zápasem 32 bodů. Čekala se výhra favorita, stal se pravý opak. Modročervení po slabém výkonu odevzdali všechny tři body soupeři, když prohráli 2:4. Navíc svěřenci trenéra Kolouška dohrávali o tři méně. Předčasně pod sprchy šli Šalanský, Čermák a Schierreich. Navzdory prohře zůstává Kopanina B na třetím místě tabulky.

Kopanina B zápas podcenila. Vstoupila do něj ležérně s pocitem, že vše půjde samo, a průběh jí za to vytrestal. Po třech vítězstvích v derby v řadě, to čtvrté prohrála!

Když se v 8. minutě trefil po průniku do vápna Shabalin na zadní tyč, mohli mít diváci pocit, že favorit záhy skóre otočí. Když míč proskákal skrz nohy všech hráčů až dozadu k Literákovi a ten skóroval podruhé, začala atmosféra houstnout. Pak však snížil Čermák a vypadalo to, že se situace začíná otáčet.

Žádné zásadní probuzení Kopaniny však nepřišlo a když Macej dostal pět minut před pauzou spoustu volného místa před vápnem k vyslání projektilu, přišla třetí branka Nebušic a dvoubrankový náskok do šaten.

Emoce v přestávce a nástup do druhého dějství. Únik Čermáka po pravé straně a jeho zpětný centr, který Veleba angličákem umísťuje do sítě nebušickéh gólmana Šilhavého - 3:2. Že by čas na obrat?

Všechno jinak. Přichází vyloučení Šalanského po druhé žluté kartě. Když Oliver viděl tu druhou a vzápětí červenou, určitě by si měl vzpomenout na tu první za zbytečný faul plný frustrace před vlastní šestnáctkou.

Následovala nešťastná 65. minuta. Tady měl jít ze hřiště stejně jako Šalanský po druhé žluté kartě nebušický Kurbanov. O tom žádná. Osmnáctiletý sudí Pauer však chyboval, rozhodl se nenapomínat a spustil vlnu kritiky. Výsledek: Čvirk žlutá karta, Čermák a Schierreich dokonce redky! A bylo z toho rázem 7+1.

Naděje Kopaniny na body zhasla. Dohánět manko ve skóre v sedmi nelze. Sedm statečných v poli se snažilo, ale vše padlo v 87. minutě po druhé brance Maceje. Ačkoliv chtěl sudí Pauer ještě nastavovat čtyři minuty, oba týmy ho donutily utkání ukončit.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Utkání vyhrál zaslouženě soupeř z Nebušic. Kromě velké ostudy utkání ukázalo absenci pokory a jakéhokoliv rozdílového hráče. Charakter ukázal Flaks a Spizzirri, potřebovali jsme výkony zkušených Vika s Tržickým, které nepřišly. Bylo mi trapně a zbytečnost byl můj nejsilnější pocit. Závěrem chci ocenit aroganci delegáta. Ještě jeden takový pan a vyměním fotbal za lov ryb na Berounce.

Matějka - Vik (K, 56. Holeček), Tržický, Schierreich S., Spizzirri - Flaks - Hollmotz, Šalanský, Veleba, Bradáč (50. Čvirk) - Kočí (24. Čermák). Trenér: Karel Koloušek.

29. Čermák (2:1, as. Spizzirri), 54. Veleba (3:2, as. Čermák)