15.04.2023 | 10:15 | M | Kolovraty
2:3
[1:0]

Kopanina vítězí v Kolovratech. Otočku v závěru zařídil Dominik Vott.

Kolovraty - Fotbalisté Přední Kopaniny počtvrté v řadě vyhráli. Ve 22. kole přeboru Prahy zavítali na stadión Sokola Kolovraty a vyhráli zde 3:2. Domácí dvakrát v zápase vedli, ale Kopanina vždy dorovnala a nakonec vstřelila i vítěznou branku. Nejprve se trefil Ptáček a dva klíčové góly v závěru vstřelil Dominik Vott. Po svém zimním příchodu už jich má na kontě pět. Kopanina se osamostatnila na druhém místě, kde má náskok osm bodů na třetí Tempo a ztrácí devět na vedoucí Spoje.

Běžela 77. minuta a kolovratský nejlepší střelec Michal Gračko právě vstřelil svou desátou branku v sezóně. Nádherně z trestného kopu do šibenice. Znamenalo to vedení 2:1 pro domácí Sokol a nemilou situaci pro Přední Kopaninu.

Tu však z bryndy vytáhl Dominik Vott. Syn hlavního kouče přišel v zimě na hostování z Příbrami a svými brankami a asistencemi týmu pomáhá k výsledkům. V Kolovratech se trefil dvakrát a změnil běh dějin ve prospěch FCPK.

Nejprve mu v 80. minutě nakrátko rozehrátl rohový kop Razetto a domácí než se vzpamatovali letěl projektil mezi všemi a doputoval kam hosté potřebovali. Jen o tři minuty později znovu Razetto vysunul Votta do levého křídla, ten špičkově obelstil svého strážce Rážu a prudkou rano překonal Bébra.

Stanovil tak konečné skóre na 3:2 pro Kopaninu. To vše poté, co už v první půli Žitný střelou zpoza vápna zařídil domácím vedení 1:0 a krátce po pauze Ptáček po uličce Mainolfiho srovnal.

Kopanina má jarní bilanci šest zápasů, čtyři výhry, remíza a jedna prohra. V tabulce je z toho druhé místo. Modročervení v posledních třech kolech vždy vstřelili tři branky a utekli na druhém místě třetímu Tempu na rozdíl osmi bodů. Vedoucí Spoje jsou zatím velmi suverénní a vedou tabulku s nákokem devíti bodů před Kopaninou.

V příštím kole čeká FCPK doma ČAFC. Ještě předtím v týdnu pak v poháru Tempo - středa, 17:00 na hřišti soupeře.

Hodnocení trenérů :

Jakub Slezáček (Kolovraty): Dobré utkání, které mělo všechno. Šance, krásné branky, silné individuální výkony, atmosféru, vysoké tempo. První poločas byl vyrovnaný, a to i na příležitosti. Druhý už jsme herně tahali za kratší konec, ale i tak jsme se v závěru dostali po nádherném trestném kopu do vedení. Proto je pro nás finální výsledek hořký. I bod bychom brali, ale nakonec rozhodla vysoká individuální kvalita hostů. Fotbal někdy takový je. První půli toho zahodili dost a branku nedali, druhou dali v podstatě všechno. Jsme zklamaní, ale soupeři musíme sportovně pogratulovat.
Daniel Vott (Kopanina): Strašně těžké a hodně kvalitní utkání, a proto jsme se třemi body velmi spokojeni. Hrálo se na těžkém terénu, ale velmi dobře připraveném hřišti. Divákovi se toto utkání muselo určitě líbit, hra měla spád, hrálo se nahoru dolů a obě družstva předvedla výborný výkon. Musím konstatovat, že jsme byli tím šťastnějším.

Nejlepší hráč Sokol Kolovraty: Ondřej Žitný.
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Jiří Krejčí.

Zavadil – Mejdr (90.+2 Čermák), Krejčí, Škarda, Hovorka – Kučera – Ptáček (72. Šalanský), Mainolfi (72. Razetto), Kulhavý (90.+2 Kočí), Vott – Urban (58. Hájek). Trenér: Daniel Vott.

52. Ptáček (1:1, as. Mainolfi), 80. Vott (2:2, as. Razetto), 83. Vott (3:2, as. Razetto)