SK Motorlet Praha B
3:0
[1:0]

Bez vstřelené branky i bez bodů. Neslavný návrat Kopaniny z Motorletu.

Jinonice - Máme na jaře odehrány dvě kola přeboru Prahy a Přední Kopanina stále čeká na první jarní vítězství. Po remíze s Viktorií Žižkov B 4:4 přišla následně porážka 0:3 s rezervou třetiligového Motorletu v 18. kole nejvyšší pražské soutěže. Dosavadní ztráty způsobily, že vedoucí Spoje utekly Kopanině už na 11 bodů a Tempo díky lepšímu skóre proklouzlo na druhé místo před FCPK. V příštím kole přivítají modročervení doma Čechii Uhříněves.

Nevstřelit gól? To se od začátku sezóny stalo Kopanině jen jednou. V říjnu v Hostivaři! Tam byl mimo jiné stejný výsledek jako teď na Motorletu, 3:0 pro domácí.

Jaký byl zápas v Jinonicích jednou větou? Asi vyrovnaný, ale góly dávali jen domácí.

Důležitým pro průběh zápasu se ukázal rychlý gól Motorletu B. Už v 5. minutě totiž skóroval Čuba po standardní situaci. Centr ze strany dolétl na zadní tyč, kde nehlídaný dvacetiletý odchovanec jinonického klubu propasíroval míč mezi Zavadilem a tyčí - 1:0.

Pro Kopaninu, která v minulém kole otočila skóre z 0:2 na 4:2 by vedení soupeře nemusel být problém. Nikoliv však v tomto utkání. Pohyblivý domácí tým eliminoval všechny snahy hostů a za první půli se dostal do šance dostal pouze jednou Ptáček, šikovně se stahovačkou uvolnil, ale střela levačkou byla slabá.

Právě Ptáček byl jediným útočníkem hostů. Urbana nechal trenér Vott na lavici stejně jako před týdnem, další útočník Štěpán Hájek byl dokonce postaven na post stopera.

Jednobranková ztráta v poločase však donutila hostující lavičku ke změnám. Do hry šel Škarda do středu obrany, kterému právě minulé utkání úplně nevyšlo. Hájek se vysunul na hrot a k němu přišel nejlepší střelec Kopaniny, osmnáctigólový Daniel Urban. Ptáček zaujal pozici pravého záložníka.

Hra na dva útočníky slibovala pro fanoušky FCPK možnost více nebezpečných situací před brankou Motorletu. Zvláště pak když v domácí svatyni stál osmnáctiletý dorostenec Foret. Dlouhán s třináctkou na zádech nastoupil poté, co před týdnem přišel Motorlet B o oba gólmany v zápase s ČAFC. Vyčichl byl vyloučen a Šmerda se zranil.

Ani přítomnost legendárního kanonýra Urbana však nic nezměnila. Obrana v čele s posilou z áčka Gilianem udržela celou ofenzivu Kopaniny pod kontrolou. Jediný kdo byl nebezpečný byl Dominik Vott. Byl vyhlášen nejlepším hráčem už v minulém utkání a jestli od někoho z Kopaniny hrozilo nebezpečí, tak od něj. Ale gól také nedal.

Vzhledem k vývoji hry bylo jasné, že druhý gól domácích, bude pro Kopaninu fatální. Přišel v 57. minutě. Paradoxně po rohovém kopu hostů. Ptáček hlavičkoval v těsné blízkosti branky, ale nedokázal usměrnit do sítě a následoval bleskurychlý kontr do otevřené obrany, na jehož konci vyplaval před Zavadilem kapitán Scharf a skóroval - 2:0.

Kopanina ve druhé půli nedokázala vygenerovat víc než jednu bombu Votta, kterou vyrazil Foret a šanci Ptáčka, který tísněn střílel vedle branky. Urban byl ztrojován, Hájek bez šance. Tým se bohužel nedostal do svých obvyklých otáček, aby soupeře přehrával a začal mu zatápět. S každou minutou bylo jasnější, že Kopanina tentokráte na zvrat nemá. Tečkou pak byl v nastavení třetí gól z kopačky Alahmaryho. Ten vystřídal v 90. minutě a ještě stihl skórovat.

Ze strany Kopaniny nepovedené utkání. Slibná zimní příprava se zatím nepropojila s mistráky. Ve dvou prvních kolech svěřenci trenéra Votta zaujali jen pětadvaceti minutami ve druhé půli proti Žižkovu, jinak zbytek času sledujeme papírově silné mužstvo hrající výrazně pod své možnosti.

Další šanci vyjít z tohoto stínu dostanou Kopaňáci za týden proti Čechii Uhříněves. Hrát se bude poprvé doma U Drahušky, tak snad se podaří ten motor nastartovat. Bylo by škoda ztratit takhle hezky rozjetou sezónu.

Ohlasy utkání
Václav Socher (FK Motorlet B): Kopanina nás trochu překvapila, že nehrála příliš týmově a bez stoprocentního nasazení. Ani si nevybavuji nějakou jejich vyloženou šanci. Druhý poločas hosté poslali na hřiště zkušenosti v osobě střelce Urbana, ale ani v něm si toho moc nepřipravili. Potěšil mě výkon gólmana Foreta, který na svůj věk podal spolehlivý výkon. Myslím si, že to byla zasloužená výhra.
Daniel Vott (Kopanina): Motorletu gratuluji k naprosto zaslouženému výsledku. Do utkání jsme nevstoupili dobře a hned z jeho kraje inkasovali. Domácí nás převyšovali ve všech směrech a do ničeho vážného ani nepustili. Nepomohlo nám ani poločasové střídání, a když domácí zvýšili na dvoubrankový rozdíl bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Nezbývá nám, než se dobře připravit na další utkání na domácím hřišti a konečně na jaře naplno zabodovat.

Nejlepší hráč FK Motorlet Praha B: Jan Foret.
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Sebastian Razetto.

Zavadil - Mejdr, Hájek, Kučera (K), Hovorka - Asad - Vott, Mainolfi (46. Škarda), Razetto, Kulhavý (46. Urban) - Ptáček. Trenér: Daniel Vott.