27.07.2022 | 18:30 | P | Dobrovíz
1.FK Příbram, a.s. U 19
2:1
[1:1]

První ztráta Kopaniny v přípravě. O branku podlehla ligovému dorostu FK Příbram.

Dobrovíz - Čtvrtý zápas v letní přípravě odehráli fotbalisté Přední Kopaniny. Dva vítězné duely jim zajistily cenné vítězství turnaje Sláva Cup, pak modročervení nasázeli pět branek do sítě Spartaku Průhonice, nováčka krajského přeboru středních Čech. Teď poprvé padli. Prohráli s ligovým dorostem FK Příbram. Jediný gól vstřelil Jiří Krejčí.

Na úvod nejprve poděkování Sokolu Dobrovíz za možnost odehrát utkání v krásném prostředí zdejšího stadiónu a zároveň přání všeho nejlepšího k výročí 80 let od založení klubu. Oslavy se konají v sobotu 30.7. a všichni jsou srdečně zvání. Dorazí i slavná Amfora.

Kulisa byla důstojná. Přijeli fanoušci obou týmů, hospůdká Tomáše Lučana s klobásou i pivem otevřena, počasí ideální.

Zápas samotný skončil výsledkově pro mladíky z FK Příbram. Podle průběhu by však výhra slušela spíše Kopaňákům. To by však museli dávat branky.

V první půli měli šancí požehnaně, ale trefili se jen jednou a to ještě s velkým štěstím. Střelu Jirky Krejčího z prostoru šestnáctky tečovali obránci do druhého rohu než padal gólman. Kopanina měla v první půli rozhodně zkušenější sestavu, přesto další gól už nepřidala a po nešťastné hrubici Tržického skončil poločas 1:1.

Do druhé půle kouč FCPK Daniel Vott poslal do hry deset nových tváří. Zůstal pouze Tržický i ten však záhy hřiště opustil. Výrazně mladá sestava se chvilku dávala dohromady, ale pak došlo ke spojení ovšem byla z toho jen tyčka, pár závarů a dva skvělé centry Bradáče na Šalanského, pro něhož však hlavičkování evidentně není oblíbená disciplína.

Ve druhé půli tak nakonec rozhodl jediný gól a ten padl do sítě kopaninského gólmana Vávry. Nebylo z toho tedy třináct branek jako naposledy v zimě (více zde), ale opět zvítězila Příbram.

Kopanina si připsala první porážku v letní sezóně. Program tohoto týdne pokračuje :)

1.poločas: Zavadil - Tržický, Krejčí, Škarda - Asad - Mejdr, Flaks, Kučera, Hovorka - Urban, Čermák / 2.poločas: Vávra - Zábranský, Tržický (65. Nachtigal), Spizzirri - Veleba, Čvirk, Rezzotto, Vik, Bradáč - Šalanský, Holeček T. Trenér: Daniel Vott.