SK Motorlet Praha B
3:2
[2:1]

Kopanina v průtrži mračen přehrála Motorlet B. Trefil se popáté i Urban.

Přední Kopanina - Třetí zápas v sezóně proměnili fotbalisté Přední Kopaniny ve druhou výhru. Na domácím stadiónu U Drahušky porazili FK Motorlet B 3:2. Potvrdili, že ve svém prostředí to s tímto soupeřem umí. Svou pátou branku v sezóně vstřelil Daniel Urban, další dvě přidali Krejčí a Mejdr. Krejčí se trefil i do své sítě, když v nastavení vlastňákem korigoval na konečných 3:2. Svěřenci trenéra Rajnocha si kromě nuly bodů odváží i dva vyloučené.

Byl to klíčový moment zápasu. Vyrovnané skóre po dvou rychlých brankách, čekalo se kdo půjde do trháku. Dlouhý pas od Mainolfiho, obránci nestíhají, gólman Motorletu Hlous neodhadl skluz míče na mokré trávě a Urban trpělivě sledující míč skóruje do prázdné branky. Tohle byl dárek. Obrana zaspala a gólman uklouzl. Pátý gól Urbana v sezóně. Za tři kola !!!

Kopaninská střelecká legenda, která po ukončení kariéry bude v síni slávy hned vedle bývalého bombarďáka Bohuslava Strnadela, opět skórovala. Přestože se obrana Motorletu v čele s kapitánem Scharfem snažila a Urban si prakticky nekopl, stejně utkání rozhodl.

Výsledky Motorletu B na Kopanině: 2021/22 FCPK-MOT 5:1, 2020/21 FCPK-MOT 5:1, 2019/20 FCPK-MOT 5:0, 2018/19 FCPK-MOT 6:2, 2017/18 FCPK-MOT 3:1, 2015/16 FCPK-MOT 2:0. Tohle byla sedmá prohra v řadě U Drahušky pro jinonický tým.

Urbanův gól přišel za stavu 1:1. Už v první čtvrthodině padly dvě branky. Nejprve Krejčího centr z pravé strany skončil tečovaný v brance, aby o tři minutky na druhé straně Hovorka s Hollmotzem neuhlídali centr a stejně bezstarostně se choval zbytek obrany před brankou. Zavadil sice první pokus vytěsnil, ale dorážka Vacka už byla jasná.

Skóre 2:1 pro domácí trvalo nejen do poločasu, ale až do 90. minuty. To už hosté hráli v devíti. V 73. minutě byl za faul na Mejdra po druhé žluté vyloučen Žižka a v 87. neudržel emoce střídající Průša, který udeřil loktem při vhazování autu Šalanského.

Přesilovku využil dobře hrající Mejdr, který po svém vystřídání pěkně větral soupeře na pravé straně. Svou první tutovku sám na Hlouse sice nevyužil, ale když mu v první minutě nastavení Razetto naservíroval míč před prázdnou branku nezaváhal.

Ve čtvrté minutě nastavení ještě přišla korekce skóre. Krejčí chtěl dlouhý míč chytře líznout na malou domů, ale ten po odskoku nabral grády, olíznul se o tyč a skončil v brance. Vlastňák !

Záhy rozhodčí Šaróka utkání ukončil k tříbodové radosti domácího týmu. Motorlet B kletbu porážek u letiště neprolomil a v tabulce zůstává s jedním bodem na barážové třinácté pozici. Kopanina má dvě výhry, jednu (zbytečnou) remízu a je třetí. V příštím kole vyrazí svěřence trenéra Votta přes celou Prahu do Uhříněvse.

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Přední Kopanina): Pro nás dobrý výsledek, kterým jsme potvrdili venkovní vítězství z minulého kola. Motorlet hrál velmi dobře a o vítězství se rozhodovalo až v posledních momentech zápasu. Ještě jednou chválím hosty za předvedený výkon a toto vítězství lze hodnotit za šťastné, ale pro nás velmi důležité.
Jan Rajnoch (Motorlet B): Jeli jsme na Kopaninu s cílem přerušit sérii porážek na jejím hřišti a věřil jsem, že to dokážeme. První poločas byl celkem vyrovnaný, ale udělali jsme dvě chyby, které domácí potrestali. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že se pokusíme s výsledkem něco udělat, ale vše zmařila naše nedisciplinovanost. Jsem velmi zklamán a budeme to muset začít rázně řešit.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Dominik Škarda
Nejlepší hráč FK Motorlet Praha B: Patrik Kochan

Zavadil - Kučera, Krejčí, Škarda, Hovorka - Asad - Čermák (55. Mejdr), Veleba (55. Razetto), Mainolfi (70. Schierreich), Hollmotz (55. Ptáček) - Urban (K, 82. Šalanský). Trenér: Daniel Vott.

12. Krejčí (1:0, as. Hovorka), 21. Urban (2:1, as. Mainolfi), 91. Mejdr (3:1, as. Razetto)