20.04.2022 | 17:00 | H | Cholupice
3:1
[1:0]

Přední Kopanina našla přemožitele v osmifinále poháru Prahy: Sokol Cholupice.

Cholupice - Špatná zpráva pro fanoušky Přední Kopaniny. V letošním ročníku Teskahor poháru Prahy končíme! Kopanina prohrála na stadiónu Jindřicha Váchy v Cholupicích s domácím Sokolem 1:3. Proti týmu z 1.A třídy byla Kopanina favoritem, ale přesto se loučí s pohárovou soutěží, kterou už vyhrála třikrát, a to v letech 1995, 2003 a 2019. Na další triumf si bude muset minimálně rok počkat.

Kopaňáci se loučí s pohárem dříve než by museli. Cholupice byly soupeř, se kterým si měli poradit. Drtivá většina zápasu se hrála na polovině domácích. V průběhu utkání si hosté vypracovali velké množství vyložených brankových příležitostí, ve kterých však selhali. A navíc: pustili domácí do vedení už v desáté minutě. Z brejku zakončil Voštiar.

Brzké vedení domácím nalilo krev do žil. Hráči bojovali jeden za druhého, zodpovědně se vraceli, byli důrazní v soubojích. Místo, aby Kopanina po úvodním tlaku vedla dva tři nula a zápas rozhodla, nabralo utkání zcela jiný scénář.

Konec prvního poločasu byli hosté z vývoje zaskočeni a většinou kombinovali bez dopracování se k zakončení. Po úvodní smršti zbytek poločasu cholupičtí vzdorovali bez větších problémů a půli vyhráli 1:0.

Po přestávce se začal tlak Kopaniny stupňovat, ale domácí využívali každou situaci pro brejk k ohrožení Zavadilovy branky. Gólman hostů si připsal dva skvělé zákroky. Čekalo se jestli domácí z ojedinělé akce skóre potvrdí druhou brankou nebo Kopanina z velkého tlaku srovná.

V závěru měl šťastnou ruku nový domácí kouč Miroslav Jíra. Poslal do hry dva náhradníky a oba skórovali.

Nejprve v 73. minutě Hanslík využil špatnou malou domů Aliho Asada a zvýšil náskok domácích na 2:0. Na to Kopanina dokázala odpovědět. Spizzirri zahrál standardku ze strany a Kučera z krásného náběhu hlavou snížil na 1:2. Do konce bylo dvanáct minut.

Kopanina jela na plné obrátky, ve hře byl už i Pavel Šultes a domácí odolávali jen s velkou dávkou štěstí. A to jim přálo. Druhý střídající Nasredine totiž v době největšího náporu z ojedinělé návštěvy útočné poloviny přidal třetí gól. Chtěl z levé strany odcentrovat, ale míč zaloboval přes Zavadila do branky - 3:1.

Dvoubrankový náskok nakonec domácí udrželi. Navzdory tříminutovému nastavení i vyloučení autora druhé branky, který neudržel nervy a plivnul na Tomáš Mejdra.

Tajenka zápasu byla vyluštěna. Mezi posledních osm postupují Cholupice, Kopanina zůstane tuto sezónu bez významné trofeje a bude bojovat o co nejlepší umístnění v přeboru Prahy. Nejbližším zápasem bude utkání v Kolovratech. Už tuto sobotu 23.4. od 10:30.

Hodnocení zápasu - Karel Koloušek (asistent trenéra) :

Bylo to děsivé představení, kde v roli spalovače byl Ptáček, v roli pomalých a váhavých zoombie byli chlapci v dresech FCPK. Nakonec nás parta sice méně kvalitních, ale statečných a pracovitých chlapců a pánů z Cholupic v pohodě pokořila.

Zbývající výsledky osmifinále Teskahor poháru PFS: Újezd n./L. - Řeporyje 4:1, Radotín - Tempo 0:4, Uhříněves - Braník 1:0, Zličín - Mezinárodní svaz mládeže 4:1, Zlíchov - Střešovice 1:4, Újezd P4 - Spoje 4:2, Prague Raptors - Hostivař 2:1.

Zavadil - Mejdr, Schierreich S. (71. Huleš Robin), Kučera (K), Hovorka - Asad - Vostracký (74. Šultes), Mainolfi, Flaks, Spizzirri - Ptáček. Trenér: Daniel Vott.

78. Kučera (2:1, as. Spizzirri)