^
15.04.2022 | 14:00 | M | Slivenec
TJ AFK Slivenec
FCPK B
1:1
[0:1]

Rezerva veze cenný bod ze Slivence. Přišla o výhru z problematické penalty.

Slivenec - Rezerva Kopaniny předehrávala netradičně již v pátek (svátek) svůj zápas 21.kola 1.A třídy. Soupeřem byl Slivenec, aspirant postupu. Konečný výsledek 1:1 lze označit jako dobrý bod z venku pro Kopaninu, která však o výhru přišla problematicky. Rozhodčí Marušinová z Prešova trochu ztratila kontrolu nad zápasem ve druhé půli a penaltu Slivenci darovala. Bez ní by dost pravděpodobně Kopanina B udržela i výhru.


Utkání výrazně ovlivnil silný vítr. Kdo hrál proti, spíše se bránil. Ovšem ani útočící mužstvo si často nevědělo s větrem v zádech rady. Fotbal se v tom moc hrát nedal.

První půli vyhrála Kopanina (hrající po větru) díky brance Vojty Ptáčka. Předcházela tomu paráda Aliho Asada, který se na polovině hřiště nádherně stahovačkou uvolnil přes dva hráče. Následnou kolmici Ptáček na šestnáctce famózně převzal a přesně zakončil - 0:1.

Druhý poločas vítr ještě zesílil a tlačil k vyrovnání domácí tým. Kopanina se dostávala na útočnou polovinu sporadicky. Navzdory územní převaze si však Slivenec žádné vyložené šance nevypracoval.

Vítr přinesl méně fotbalu, více nákopů, soubojů. A samozřejmě hodně nervozity. Vždyť domácí ze čtyř úvodních zápasů získali pouze jeden bod a sen o postupu se jim začíná  pomalu rozplývat. Další ztrátu vůbec nepotřebovali.

Alespoň bod pro Slivenec tak zajistila problematická penalta. Spíše však vymyšlená penalta. Faul v rohu šestnáctky se skutečně nestal, navíc už předtím si hráč domácích pomohl do šance hrou rukou. Mária Marušinová však pod tlakem domácích hráčů ukázala na pokutový kop. Ten Plechatý proměnil bezpečně a bylo 1:1.

To byl nakonec i konečný výsledek. První jarní remíza modročervených, celkově třetí v sezóně. Kopanina B napravuje zpackaný podzim. Na jaře zatím pět zápasů a tři výhry (Modřany, Nebušice, Zlíchov), jedna remíza (Slivenec) a jedna prohra (Zbraslav).

Kromě získaného bodu fanoušky potěšil návrat do sestavy Sebastiána Schierreicha po nemoci, branka Vojty Ptáčka, který se po dlouhém zranění vrací do herní praxe a také premiéra mezi muži dorostence Jonáše Juska. Ten je už sedmým dorostencem Přední Kopaniny, který se v této sezóně představil v týmu mužů. Kromě něho už nastoupili: Müftüler, Tržický Tomáš, Jusko Tobiáš, Mareš, Sellers a Benetka.

V příštím kole bude hrát Kopanina B doma s Libuší.

Karel Koloušek (trenér) - hodnocení zápasu Slivenec - Kopanina:

Za silného větru se hrála nakopávaná a nic jiného asi nešlo hrát. Šli jsme zaslouženě do vedení, ale druhou půli jsme již byli neškodní. Na druhou stranu jsme slušně hráli vzadu a tak jsme vyhráli. Pardon, utkání skončilo remízou, ale na penaltu, kterou soupeř vyrovnal, chci rychle zapomenout, protože "paní rozhodkyňa" chtěla vyzkoušet zda jsem mentálně dospěl. Za mě - dospěl. Poprvé hrál dorostenec Jonáš Jusko a jsem velmi spokojen.

 

Sestava

Vávra - Vik (K, 67. Machálek), Schierreich S., Pechar, Spizzirri - Asad - Hollmotz (46. Blažek, ZK), Müftüler (52. Jusko Jonáš, 87. Huleš David), Flaks, Vostracký - Ptáček (69. Janíček). Trenér: Karel Koloušek.

Góly

35. Ptáček (0:1, as. Asad)

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Asad Ali90---
Blažek Radim45---
Flaks Ivo90---
Hollmotz Oldřich45---
Huleš David3---
Janíček Michal21---
Jusko Jonáš35---
Machálek Matouš23---
Müftüler Ali90---
Pechar Tomáš90---
Ptáček Vojtěch691-
Schierreich Sebastián90---
Spizzirri Luca90---
Vávra Zdeněk90---
Vik Šimon67---
Vostracký Filip90---


www.unetickypivovar.cz