FC Nebušice
0:2
[0:1]

Přední Kopanina zvládla i jarní derby. Nebušice bez bodu i vstřelené branky.

Vyšehrad - Vždy sledovaná derby Přední Kopaniny s Nebušicemi mají v této sezóně 1.A třídy jasný výsledek. Po podzimní výhře 3:0 doma zvítězila Kopanina teď i venku. V azylu na Vyšehradě, které si Nebušice vybraly místo svého stadiónu triumfovali Kopaňáci 2:0. Branky hostů dávali Šultes a dorostenec Müftüler. Kromě něj z U19 nastoupili ještě Tržický, Sellers a Mareš. Kopanina B na jaře dva zápasy dvě výhry.

Nebušice v zimě vyměnily trenéra. Jana Plachého vystřídal Fanda Melounek, který si přivedl i několik posil. Na výsledek v derby to však vliv nemělo. Nebušice opět prohrály. Dostaly jen o branku méně než na podzim. Podzimní utkání si připomeňte zde...

Utkání sledovali jen nejvěrnější fanoušci, kteří vážili cestu do nebušického azylu na Vyšehradě. Nebušický pažit je totiž v klidovém režimu v brzkém jaru. Byla to určitě výhoda pro Kopaninu. V nebušickém "kotli" by byla atmosféra určitě hustější.

Trenéři obou týmů překvapili v základních sestavách. Domácí Melounek nasadil na pravého obránce zkušeného Bareše, v brance nastoupil sedmnáctiletý Jakub Szöcs, který přišel do Nebušic z Hostouně. V základní jedenáctce hrálo také několik nedávno ještě Kopaňáků: Literák, Svoboda, Schierreich Venda a později naskočil Karel Kos.

Hostující kouč Koloušek od úvodu zápasu nasadil dorostence Tržického, Sellerse a Müftülera. Do druhé půle nastoupil také Mareš.

Mládí vpřed, ovšem namixovat se zkušeností. Ať se mají junioři od koho učit. Platilo to i v tomto utkání. Nejzkušenější matador utkání v podstatě rozhodl. Šestatřicetiletý Pavel Šultes jeden gól dal a na druhý nahrál.

V desáté minutě si chytře počkal osamocený na zadní tyči po nakrátko rozehraném rohovém kopu a centru Spizzirriho a snadno zařídil vedení 1:0 pro Kopaninu. Ta dominovala úvodní půlhodinu. Závěr první půle patřil domácím, kteří po faulu Tržického dokonce dostali možnost pokutového kopu. Shabalina však vychytal Zavadil.

Vše rozhodla druhá půle, kdy Šultes uvolnil Müftülera a ten se prosadil jeden na jednoho a přesně k tyči zakončil. Dvoubrankový náskok Kopanina udržela bez větších problémů až do konce. Po utkání proběhla děkovačka s fanoušky a hořely i dýmovnice.

Kopanina vyhrála oba první zápasy na jaře a příště jí čeká Zlíchov. Na podzim na Kopanině se oba soupeři rozešli smírně 2:2 (více zde). Uvidíme co odveta.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek:

Nebylo to tak jednoduché jak vypadá výsledek, přežili jsme i penaltu. Já jsem však rád, že jsme zařadili čtyři dorostence do týmu a oni se zapojili takovým způsobem, že v podstatě můžou hrát. Pomohl nám samozřejmě Pavel Šultes, ta kvalita je na jeho straně a utkání rozhodl, když byl u první i druhé branky. Ač první půlhodina vypadala jednostranně, Nebušice odehrály dobrý zápas a zaplaťpánbůh na nás to dnes nestačilo a další příležitosti jsme ještě neproměnili.

Zavadil - Tržický T. (46. Huleš D.), Pechar, Schierreich, Machálek - Vik, Asad, Sellers (46. Mareš), Müftüler (68. Janíček), Spizzirri - Šultes. Trenér: Karel Koloušek.

10. Šultes (1:0, as. Spizzirri), 54. Müftüler (2:0, as. Šultes)