SK Třeboradice
8:1
[6:1]

Probuzení Kopaniny odnesly Třeboradice. Odváží si od letiště osm branek!

Přední Kopanina - Fotbalisté Třeboradic pomalu míří z přeboru Prahy do 1.A třídy. Dalším hřebíčkem pro ně byla porážka na Kopanině. Schytali debakl 1:8. Naopak Kopanina prožila zážitkový zápas. Už v 18. minutě vedla 3:0 a v poločase dokonce 6:1. V chladném počasí zahřáli modročervení své diváky pěknými akcemi a krásnými góly. Po dvou porážkách bez vstřeleného gólu balzám na duši kopaninského fanouška. Za týden čeká Újezd nad Lesy.

Když hraje Kopanina s Třeboradicemi, padají branky. Platí to v poslední době už opakovaně. Vždyť na podzim v Třeboradicích jich padlo deset (7:3 pro Kopaninu). V příští sezóně už si to zřejmě diváci neužijí. Třebo se zachrání v přeboru už jen zázrakem.

Hosté přijeli k letišti s ambicí vykřesat naději. To znamenalo vyhrát. Plán se zhroutil během dvaceti minut, kdy hráči v bílých dresech s červeným pruhem prohrávali 0:3.

Benevolentní hra hostující obrany darovala domácím exhibici. V třeboradické kronice se na toto utkání nebude vzpomínat v dobrém. Spíše rychle otočit list.

Třetí minuta Spizzirri, třináctá Veleba, osmnáctá Šultes. Pak sice Polívka snížil, ale kanonáda domácích pokračovala. Do poločasu ještě dvakrát Mainolfi a jednou Šalanský. Ten vystřídal zraněného kapitána Tržického, který si přivodil poranění kotníku. Kuriózně druhým hráčem během prvního poločasu, který nedohrál byl hostující gólman Kundrát. Vystřídal ho Prebsl.

Po přestávce tempo hry trochu opadlo, Kopaňáci zvolnili a hosté byli rádi, že se mohou nadechnout. Přesto ještě dvakrát inkasovali. Svůj druhý gól v utkání vstřelil Veleba a v úplném závěru se trefil také nejlepší střelec Daniel Urban, který se osamostatnil na čele klubové tabulky střelců s devíti góly. Jeden před Ptáčkem.

Závěr zápasu ozdobila paráda Daniela Urbana, který opět nabídnul svou excelentní disciplínu gól z půlky. Ovšem tentokráte mu ho rozhodčí upřel. Střela se odrazila od břevna do země a ven. Rozhodčí rozpažil a hrálo se dál.

Domácí trenéři postupně prostřídali všechny náhradníky a na hřiště se dostal i dorostenec Müftüler, který minulý týden rozhodl derby s Nebušicemi za béčko v 1.A třídě. Po dlouhé době se na trávníku ukázal dlouho zraněný Vojta Ptáček.

Příští týden čeká Kopaninu cesta na druhý konec Prahy. Soupeřem bude poslední tým tabulky FK Újezd nad Lesy (sestřih podzim). Následuje další utkání doma proti Admiře B. Toto "velikonoční" utkání se hraje netradičně v neděli od 10:30.

Zavadil - Tržický (K, 27. Šalanský), Krejčí (74. Müftüler), Škarda, Hovorka - Asad - Mejdr, Mainolfi (46. Urban), Veleba (67. Vostracký), Spizzirri - Šultes (67. Ptáček). Trenér: Daniel Vott.

3. Spizzirri (1:0, as. Mainolfi), 13. Veleba (2:0, as. Šultes), 18. Šultes (3:0, as. Hovorka), 22. Mainolfi (4:1, as. Veleba), 39. Mainolfi (5:1), 41. Šalanský (6:1, as. Mainolfi), 61. Veleba (7:1), 90. Urban (8:1, as. Hovorka)