08.08.2021 | 18:00 | M | Modřany
2:1
[1:1]

Béčko opět prohra o gól. Tentokráte v Modřanech. Ale první vstřelená branka.

Modřany - Druhé kolo 1.A třídy zavedlo Přední Kopaninu B do Modřan. První zápas na hřišti soupeře nedopadl dobře. Tým od letiště podlehl domácím 1:2. Vyrovnaný zápas rozhodla standardka ve druhé půli. Jedinou radostí hostů byla první branka sezóny, kterou vstřelil Michal Janíček. V závěru byl vyloučen Dominik Hajný. Domácí šli do deseti dvě minuty před tím.

Částečná termínová kolize áčka a béčka přinesla organizační manévry. Nakonec se vše zvládlo zajistit kvalitně a k dispozici byla velmi dobrá sestava.

První půlhodina patřila domácím, kteří také šli rychle do vedení už v 9.minutě. Navíc ještě musel vytáhnout další skvělý zákrok gólman Švarc při další šanci soupeře. Pak začala mít více ze hry Kopanina a výsledkem byl vyrovnávací gól Janíčka, který se dobře zorientoval ve vápně a zpoza obránce obstřelil pěkně levačkou k tyči.

Druhá půle byla dlouho opatrná z obou stran bez větších šancí. Teprve ke konci zápasu to začínalo nabírat grády.

Kopaninu B mohl postrčit ke třem bodům Daniel Urban. Kopaninský šutér celý týden po očkování netrénoval, tak kromě pár minut za áčko šel na pár minut i s béčkem. Nedlouho po vystřídání se dostal do obrovské šance, ale nadýchaným obloučkem přehodil nejen gólmana ale i branku.

Rozhodnutí přišlo v 69. minutě z ojedinělé šance Modřan. Obránce Pechar nadvakrát skluzem zastavoval útočníka domácích, vždy čistě. Jiného názoru byl však asistent rozhodčího Popelka. Z následné standardní situace a centru do vápna vznikla skrumáž a dorážka do sítě.

V nervózním závěru se už dost setmělo, přesto byly k vidění dvě červené karty za fauly. V 88. minutě šel předčasně pod sprchy modřanský Šatný a o dvě minuty později kopaninský Hajný.

Kopanina B má po dvou prohrách o gól (minule ČAFC 0:1) nula bodů a za týden jí čeká v domácím atraktivním derby tým Nebušic (sobota, 14.8. od 17:00).

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Vlivem mnoha okolností to máme s trenérem Vottem těžké. Rozpadlo se během 14 dnů vše na čem jsme pracovali. A tak i ve velmi kombinované sestavě můžu kluky pochválit, bohužel jen za dílčí úseky hry. Rozhodla neproměněná šance Urbana za stavu 1:1, a tak z Modřan jedeme domů zase s ničím.

Švarc - Huleš David (56. Průša), Brabec, Pechar, Janek (74. Tržický T.) - Blažek - Holeček T. (46. Spizzirri), Hajný, Janíček (56. Urban), Vik - Mboula (46. Schierreich S.). Trenér: Karel Koloušek.

39. Janíček (1:1)