01.08.2021 | 17:00 | M | Př.Kopanina
0:1
[0:1]

Rezerva napodobila áčko. V prvním zápase sezóny nebrala žádné body.

Přední Kopanina - Novou sezónu v 1.A třídě zahájili fotbalisté rezervy FCPK domácí porážkou se záběhlickým týmem ČAFC. Jeden z nejstarších pražských klubů si odváží od letiště tři body za výhru 1:0. Tu trefil Neuberg krásným volejem už v prvním poločase. Kuriozitou bylo jméno gólmana Kopaniny. Za nominovaného a zraněného Vávru zaskočil střelec Daniel Urban.

Utkání se zdálo jeden čas na hraně, protože noční a dopolední déšť byl velmi silný. Pak však přestalo a hřiště se brzy dostalo do skvělé pohody.

V dobré kondici se zdáli i domácí fotbalisté, kteří první půli začali sympatickým výkonem. Vypracovali si řadu příležitostí, které však neproměnili.

Do sestavy se vrátil po delším čase Čihák a také se představili čtyři noví hráči, kteří přišli v letním přestupovém termínu: Schierreich (návrat z hostování ve Viktorii Žižkov), Spizzirri (Bohemians 1905), Hajný (Loko Vltavín) a Adam Vágner (Meteor).

Zajímavý první poločas ze strany kopaninského týmu utnula branka hostujícího Neuberga, který trefil z pravé strany krásný volej křížem na vzdálenou tyč. Zapadlo to za háčky - 0:1.

Po gólové střele se marně natahoval gólman Urban. Teda gólman. Hlavním povoláním kanonýr Kopaniny, který byl vybrán, aby zaskočil při absenci gólmanů. Nominovaný Vávra se silným sebezapřením dochytal sobotní áčko a v neděli už nemohl.

Urban podal v brance překvapivě velice kvalitní výkon, došel si pro centry, co šlo na branku lapil a ještě pomáhal spoluhráčům vysoko za vápnem. Na posledních deset minut ho vystřídal Janek, aby šel "Urbi" pomoci na svůj tradiční post útočníka srovnat skóre, což se nepodařilo.

Druhý poločas byl ze strany Kopaniny B určitě horší než ten první a diváci, kteří čekali tlak a minimálně vyrovnání se nedočkali ani žádných šancí. Čafka uhájila hubený náskok a zahájila soutěž třemi body. Svěřenci trenéra Karla Kolouška naopak musí čekat. Minimálně na druhé kolo do Modřan.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

První půle velmi dobrá, pohyb, hezké akce, ale bohužel jsme neproměnili ani jednu ze svých příležitostí. Soupeř dal branku a pak už si pohlídat vedení. Z naší strany už byli kluci ve 2. půli z předešlé noci unavení. Ale to beru.

Urban - Boček, Čihák, Janek, Spizzirri - Schierreich S. - Vik (K), Hajný (69. Janíček), Vágner R. (88. Mboula), Hollmotz (46. Huleš D.) - Vágner A. Trenér: Karel Koloušek.