11.09.2021 | 17:00 | M | Př.Kopanina
3:2
[0:2]

Euforie, uragán. Kopanina otočila zápas s Kolovraty. Prohrávala 0:2 v poločase!

Přední Kopanina - Pravidlo "Csaplárova past" opět ožilo. Fotbalisté Kolovrat v 7.kole přeboru Prahy vedli v poločase nad domácí Kopaninou 2:0. A hráli velmi dobře. Domácí kouč Vott v pauze vystřídal dva hráče a na trávník přišel nový tým. Kolovraty se dostaly pod drtivý tlak, který je smetl. Urban s Ptáčkem dali své osmé góly, penaltu sebevědomě proměnil mladý Mainolfi. Kopanina je na šestnácti bodech, v tabulce pátá s tříbodovou ztrátou na první Duklu Jižní Město.

Když Ptáček v 72. minutě hlavou vstřelil rozhodující branku na 3:2, stadión burácel. Výkon domácích po přestávce strhnul všechny fanoušky FCPK i ty nesmělé. Zapadly do toho i nepřesné výroky rozhodčího, prokopnutá bariéra u laviček od hostujícího trenéra, sanitka pro zraněného Čiháka nebo sedmiminutové nastavení. Prostě emoce tryskaly a navíc se hrál výborný fotbal s dramatickou zápletkou a skvělým vyvrcholením pro Kopaninu.

Ta první poločas nedala. Ačkoliv se vrátili do sestavy uzdravený Urban i Vágner a na stoperu byl už podruhé v řadě Krejčí, v poločase svítilo na ukazateli skóre 0:2. Hosté měli nejen výškovou převahu, ale i herní a Kopanina se trápila.

O přestávce trenér FCPK Daniel Vott nahradil mladíky Velebu se Spizzirrim zkušenými matadory. Přišli Čihák s Šultesem a úplně otočili kormidlo zápasu. Od první minuty druhé půle jsme viděli stejné modročervené dresy, ale v nich úplně jiné hráče.

Sebevědomí hostů se poprvé otřáslo hned ve 49. minutě, kdy se Urban vřítil do šestnáctky, byl faulován a devatenáctiletý mladíček Mattia Mainolfi proměnil s rutinou pokutový kop. Vzal si míč, přestože na hřišti byla řada zkušených borců a situaci zvládnul skvěle.

Strhnul tím lavinu: Kolovraty odolávaly, ale jinak už toho víc nenabídly. Čekaly na svůj ortel, který přišel.

Po hodině hry a kousek (65. minuta) dostal na vápně prostor a míč Daniel Urban a jeho prudký volej na zadní tyč gólman Bébr nemohl chytit. Rázem bylo 2:2.

Na domácích však bylo vidět, že s remízou se spokojit nechtějí a touží po třech bodech. Rozechvělé Kolovraty sice podržel sudí Pytloun, který nenařídil jasný pokutový kop po faulu na Šultese a VAR k dispozici neměl. Branka Ptáčka v 72. minutě hlavou po standardní situaci však už platila a radost na stadiónu U Drahušky byla obrovská.

U toho už nebyl Martin Čihák, toho času sedící v sanitce. Klíčová postava druhé půle, středový hráč, který pozdvedl výkon týmu musel se zraněním hlavy předčasně střídat a navíc rychle vyhledat větší ošetření v nemocnici. Na hřišti pobyl 26 minut, ale stálo to za to. Oprávněně byl vyhlášen mužem zápasu na domácí straně.

Kromě Čiháka dostihlo zranění ještě Tržického a Roberta Vágnera. Domácí válečníci dohrávali rozbití na padrť, ale ubránili se i v sedmiminutovém nastavení, které bylo ještě o minutku a půl navýšeno.

Po minulém zápase s Kolovraty z minulé sezóny (více zde), které Kopanina prohrála, je to teď tedy výhra a posun do TOP 5 tabulky. Za týden čeká modročervené AFK Slavoj Podolí.

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Bylo to hektické utkání. Nezvládli jsme vůbec první poločas, nezvládli jsme vůbec nic. O poločase jsme si k tomu něco řekli, změnili jsme dva hráče a rozestavení. Za druhý poločas jsme vyhráli naprosto zaslouženě, mohlo to být ještě větším rozdílem. Všichni kluci to odmakali, bylo vidět, že chtějí druhou půli vyhrát. Musím jim za to strašně moc poděkovat. Jediné, co mě mrzí, že jsme skončili se třemi zraněnými. Opravdu to bylo druhou půli úplně na krev, na hranici sebeobětování. Takhle to prostě musí vypadat, když se chce se zápasem něco udělat. Odnesl to odvozem do nemocnice i Martin Čihák, ale ten, když přišel na hřiště, tak to celé strhnul.”
Jakub Slezáček (Kolovraty): „Po velmi dobrém prvním poločase, kdy jsme soupeře přehrávali, přišel naprostý propadák v tom druhém. Soupeř změnil rozestavení, přidal ještě Šultese a my jsme se po rychlém snížení na 1:2 nedokázali vzpamatovat. Dali jsme hlavy dolů, zalekli se, nedokázali si přihrát, udržet míč, nic. Poločasy jako den a noc a my jsme si za ten druhý zasloužili o utkání přijít.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Martin Čihák.
Nejlepší hráč Kolovrat: Martin Bláha.

Pospíšil - Boček, Tržický (83. Hajný), Krejčí, Škarda - Vágner Robert - Veleba (46. Čihák, 71. Schierreich S.), Mainolfi, Spizzirri (46. Šultes) - Ptáček, Urban (K, 90.+5 Vágner Adam). Trenér: Daniel Vott.

49. Mainolfi z pen. (1:2, as. Urban), 65. Urban (2:2, as. Vágner Robert), 72. Ptáček (3:2, as. Vágner Robert)