SK Třeboradice
3:7
[2:3]

Přestřelka v Třeboradicích. Padlo deset branek, z toho sedm vstřelila Kopanina.

Třeboradice - Se stoprocentní bilancí zvládli fotbalisté Kopaniny anglický týden s vloženým zápasem mezi víkendy. Po výhrách nad Motorletem B (5:1) a Uhelnými sklady (6:3) vše dorazili vítězstvím v Třeboradicích. A ne ledajakým. Soupeři nastříleli sedm branek (7:3)! Dohromady za tři zápasy osmnáct gólů. V Třeboradicích se čtyřikrát trefil Ptáček, dvakrát Urban a jednou Šultes. Za týden přijede k letišti Újezd nad Lesy.

Přebor Prahy sleduje střelecké probuzení Přední Kopaniny. První dvě kola nedala gól. V dalších třech kolech úctyhodných osmnáct !

V Třeboradicích to byl teprve pátý zápas sezóny, ale pro oba týmy důležitý. Po třetině podzimu se tabulka začíná dělit. Kopanina se výhrou udržela nahoře a v tabulce je s deseti body třetí.

Na rozdíl od zápasu na Uhelných skladech, kde Kopanina vedla už 6:1 to tentokráte bylo sedmdesát minut vyrovnané 3:3. Pak přišel během čtvrthodiny hattrick Vojtěch Ptáčka, což poslalo Třeboradice do kolen. Ptáček, posila z FK Příbram, dal v zápase čtyři góly, celkem jich má sedm a s kolegou v útoku Danielem Urbanem dohromady třináct. Tahle dvojice táhne diváky na stadióny. Kluci dávají nádherné góly a dávají jich hodně.

První poločas v Třeboradicích byl jak na houpačce. Kopaninu poslal v 8. minutě do vedení Urban z penalty, ovšem v 17. minutě už to bylo 2:1 pro domácí. Když svítilo na ukazateli skóre ve 32. minutě 3:2 opět pro Kopaninu (Urban, Ptáček), kroutili fanoušci nechápavě hlavou. Bláznivý poločas.

Nástup druhé půle Kopanina prospala. Domácí byli aktivní, vypracovali si řadu standardních situací a jednu využili. Kapitán Viktorin hlavou po rohu. V 57. minutě to bylo 3:3 a začínalo se od začátku.

Běh událostí tohoto zápasu navždy změnil Ptáčkův gól na 4:3. Doslova vytáhl tým z bryndy. Po špatném úvodu druhé půle a vyrovnání, vynuceném střídání dvou klíčových hráčů pro zranění (Tržický, Vágner) to bylo záchranné lano. Tým se uklidnil, střídání si sedlo, do toho vyloučení domácího Fantíka po dvou žlutých kartách. Ptáčkům průnik ala Messi obranou Třeboradic byl klíčový.

Stejný hráč pak přidal pátou branku po spolupráci se Šultesem a kooperace obou hráčů zařídila i šestý gól. Nesobecký Ptáček pak místo střeleckého rekordu v další šanci namazal Šultesovi před prázdnou branku a v úplném závěru z toho byla demolice domácích. Obrana Třeboradic inkasovala v posledních dvou kolech dvanáct branek !

Kopanina má teď týden na to poléčit šrámy, vždyť kvůli zranění stojí Krejčí, Kučera, Karbulka, Adam Vágner, Zemánek a nyní nově i Tržický s Robertem Vágnerem. Proti Třeboradicím nebyl k dispozici ani Mainolfi. Trenéři mají za úkol dát tým dohromady a připravit ho na zápas s Újezdem nad Lesy, který se zvedá, ale na Kopanině musí domácí potvrdit výsledky z uplynulého anglického týdne a zvítězit ! Zvláště před utkáním s Admirou B, které následuje.

S Újezdem se hraje v sobotu 28.8. od 17 hodin na stadiónu U Drahušky. Přijďte povzbudit náš tým v důležitém zápase na domácí půdě. Kopanina do toho !

Hlasy trenérů po zápase Třeboradice - FCPK :

Viktor Pařízek (Třeboradice): „Jsem obrovsky zklamaný. Od začátku se pro nás zápas nevyvíjel dobře, když jsme dostali brzy gól z velice sporné penalty. Pak jsme to otočili a myslím, že jsme celkem hráli dobře, měli jsme tam šanci na odskočení na 3:1, kdy Kadlec z malého vápna nedosáhl na míč a v podstatě z protiútoku jsme dostali po hrubé chybě na 2:2. Během tří minut to soupeř otočí a do kabin jdeme se ztrátou. V kabině jsme si něco řekli, do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře a naší aktivitou jsme vytěžili vyrovnávací branku. Věřil jsem, že to zlomíme, byli jsme fakt lepší, měli jsme tam další šance. Po další obrovské hrubé chybě pustíme soupeře do vedení, pak už to byl zmar. Výsledek je pro nás velmi krutý. Jsme v těžké situaci. Mrzí mě to vyloučení, kdy rozhodčí posoudí běžný faul, nebyl tam žádný úmysl, nebyla tam žádná záludnost, je to mladej kluk. U mě to je necitlivé rozhodnutí.”

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Samozřejmě jsem spokojený. Pro Třeboradice je to krutý výsledek, protože hrály velmi dobře, spoustu toho neproměnily. My jsme rozhodli díky našim individualitám vepředu. Nepředstavoval jsem si, že to bude taková přestřelka, ale se šťastným koncem pro nás. Jsem rád za Vojtu Ptáčka, věděli jsme, že je v něm kvalita, což potvrdil - famózní výkon.”

Nejlepší hráč Třeboradic: Josef Šťovíček.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Vojtěch Ptáček.

Vávra - Boček, Tržický (66. Šultes), Škarda, Flaks - Vágner R. (53. Asad) - Vik (57. Janek), Nejeschleba, Spizzirri (86. Hajný) - Ptáček, Urban (81. Průša). Trenér: Daniel Vott.

8. Urban z pen. (0:1, as. Spizzirri), 22. Urban (2:2, as. Škarda), 32. Ptáček (2:3, as. Spizzirri), 71. Ptáček (3:4), 82. Ptáček (3:5, as. Šultes), 88. Ptáček (3:6, as. Šultes), 90.+1 Šultes (3:7, as. Ptáček)