SK Újezd Praha 4
0:3
[0:1]

Start do sezóny nevyšel. Kopanina dostala tři góly od Újezdu Praha 4.

Přední Kopanina - Tři inkasované góly, žádný vstřelený a velmi slabý výkon. Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili nový ročník přeboru porážkou 0:3 s Újezdem Praha 4. Hosté vyhráli zcela zaslouženě, skóre v jejich prospěch mohlo být vyšší. Kopanina zklamala.

Domácí kouč Daniel Vott nasadil zkušenou obranu, legendu Urbana na hrot a mladé pušky do zálohy. Nehrálo mu však nic. Kombinační hra z přípravy se vytratila, po výměnách míče v obraně následoval dlouhý pas na nikoho. Záloha neběhala, všechny souboje prohrávala, Urban se nedostal k míči, natož do šance.

Újezd šel do vedení po standardní situaci, kdy míč od lajny prolétl až k volnému Tomaidesovi. Hosté mohli skórovat v první půli víckrát, ale buď šanci zazdili nebo zachránil Tržický na brankové čáře. Kopanina měla jedinou možnost, po patičce Zemánka šel sám na branku Mainolfi, ale střela mířila vedle.

Trenér Vott nečekal se střídáním. Ještě během první půle šel ze hřiště Nejeschleba, kterého nahradil Robert Vágner. Hned o přestávce Karbulku vyměnil Vik.

Ambice Kopaniny se probudit a něco ze zápasem udělat dostaly trhlinu hned v úvodu druhé půle. Patička Vágnera, podklouznutí Urbana na polovině hřiště, následoval rychlý kontr a Běhounek střelou zpoza vápna trefil k tyči. Druhý poločas sotva začal a bylo to 0:2.

Domácí neměli co nabídnout, nadále pokračovali v matném výkonu a Újezd vedl spokojně zápas k vítěznému konci. Čekalo se na třetí pojišťovací gól a ten přišel v 68. minutě, kdy Běhounek při centru z pravé strany předskočil Tržického a zamířil k tyči - 0:3.

V rozhodnutém zápase domácí kouč Vott poslal do hry další mladíky, poprvé se představili Luca Spizzirri a také Sebastián Schierreich. Oba mohli vstřelit alespoň čestný úspěch FCPK. Spizzirri po rohu vyplaval sám před brankou, ale vystřelil těsně vedle tyče. Schierreich se po břevnu Šultese dostal k odraženému míči, ale trefil jen obránce na brankové čáře.

Kopanina se tedy nedočkala ani čestného úspěchu a začíná sezónu bez vstřelené branky. Za týden modročervení hrají venku proti Viktorii Žižkov B. Snad už bude fit Jiří Krejčí, jehož zkušenost a schopnost organizovat mladší spoluhráče proti Újezdu domácím velmi chyběli.

Před utkáním oba týmy uctily památku Martina Nováka, fanouška FCPK, který bohužel po těžké nemoci zemřel minulý týden.

Vávra - Karbulka (46. Vik), Tržický, Škarda, Kučera - Flaks - Zemánek, Nejeschleba (37. Vágner R.), Mainolfi (78. Schierreich), Veleba (58. Spizzirri) - Urban (K, 58. Šultes). Trenér: Daniel Vott.