SK Lhota
3:5
[1:2]

První přípravné utkání. Kopanina dala středočeskému SK Lhota pět gólů.

Dobrovíz - První týden letního přípravného období ukončili fotbalisté Přední Kopaniny přípravným zápasem proti týmu ze středočeského krajského přeboru SK Lhota. První gól dali hosté, ale pak na hřišti vládli modročervení. Trenér Vott představil řadu nových tváří, ale v ofenzivě se mohl spolehnout na tradici. Daniel Urban si připsal 2+2. Kopanina zvítězila 5:3.

Středočeská SK Lhota je zajímavý klub. V zádech má podporu místního rodáka a známého manažera Viktora Koláře, šéfa fotbalové sekce Sport-Investu. V roce 2019 vyhrála Lhota přebor, ale postup do divize odmítla. V minulé sezóně naopak byla poslední a zřejmě jen díky Covidu nesestoupila. Klub má krásný areál, pyšní se mládežnickou základnou a čeká na výstavbu druhého hřiště, umělky.

V zápase s Kopaninou Lhoťáci tahali jednoznačně za kratší konec. Přestože měli v útoku bývalého hroťáka Novotného z Motorletu nebo v obraně Erica Kwamého dříve Bohemians nebo Třeboradice. Možná také proto, že středočeský přebor začíná o čtrnáct dnů později než Praha. Utkání bylo v režii Kopaniny. Soupeř se dostal ke korekci až v posledních minutách, kdy modročervení opakovaně prostřídali a jejich hra ztratila tempo.

Kopaninský trenér Vott představil v sestavě několik nových tváří: Chundela, Škarda, Schierreich, Veleba nebo Adam Vágner.

Z tradičních opor se opět předvedl Daniel Urban. První gól dal Kučerovi před prázdnou branku, pak převzal míč od Zemánka a dovedl ho až za brankovou čáru. Po přestávce nabil Vikovi, aby při čtvrtém gólu využil špatnou zpětnou přihrávku a svou bilanci uzavřel na 2+2. Pátý gól, svůj premiérový za Kopaninu, vstřelil Adam Vágner.

Další program přivede Kopaninu opět do Dobrovíze na stadión místného Sokola a to hned v sobotu 17.července na tradiční turnaj Sláva Cup 2021. V předchozích třech ročnících skončili modročervení vždy druzí. Sáhnou si už konečně na zlato?

SESTAVA 1.POLOČAS: Chundela - Karbulka, Krejčí, Škarda, Kučera - Flaks - Zemánek, Mainolfi, Vágner, Veleba - Urban. SESTAVA 2.POLOČAS: Chundela - Boček, Tržický, Škarda, Huleš Robin - Flaks - Vágner A., Mainolfi, Schierreich S., Vik - Urban. Trenér: Daniel Vott.

29. Kučera (1:1, as. Urban), 39. Urban (1:2, as. Zemánek), 48. Vik (1:3, as. Urban), 51. Urban (1:4), 89. Vágner A. (3:5)