12.01.2020 | 12:10 | T | Zličín | O pohár NC Metropole Zličín 2020
SK Hořovice
10:2
[6:1]

Dorostenci nestačili na favorita zimní ligy. Od Hořovicka schytali debakl.

Zličín - Složitého soupeře připravil los pro mladší dorostence Přední Kopaniny v úvodním kole zimní ligy O pohár NC Metropole ve Zličíně. Po vánoční pauze hned čelili týmu FK Hořovicko, který je považován za hlavního favorita na výhru celého turnaje. Po podzimu šestý tým české divize mladšího dorostu nadělil Kopanině deset branek.

Modročervení, tentokráte ve žlutém, se hledali zejména první poločas. Zaostávali pohybem i důrazem, v defenzívě byla celá řada menších okének, spíše však větších oken. Hořovicko za první poločas nasázelo do sítě Carvana šest branek, z toho jedna byla vlastní od Diega Štumpy.

Čestný úspěch Kopaniny v úvodních čtyřiceti minutách zaznamenal Vandůrek, který luxusní uličku Tržického proměnil ve snížení na 1:5. Druhý gól měl na noze Muftuler, který šel sám na gólmana a z další šance pálil z úhlu těsně nad branku.

Ve druhém poločase se hra více vyrovnala a byla to právě Kopanina, kdo svůj odvážnější výkon po změně stran korunoval druhou brankou Jonáše Juska na 2:6 po vybojovaném míči a přihrávce od Maria Štumpy. A to ještě v úplném začátku Muftuler kuriózně málem překvapil ze samotné rozehrávky gólmana Hořovicka, který jeho dlouhý nákop ihned po úvodním hvizdu rozhodčího jen konečky prstů vytlačil na roh.

Přesto i druhé dějství nakonec skončilo kořistí týmu z Hořovic. Kopanině docházely síly a tým v šedivých dresech toho využil ke vstřelení dalších čtyřech branek. Konečné skóre a vstup FCPK U17 do turnaje ve Zličíně tak bude zaznamenán jako 2:10.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek :

Těžký zápas na úvod turnaje proti silnému soupeři. Šli jsme do zápasu z voleje bez tréninku a první půle tomu odpovídala. Navíc po téměř dvou měsících bez zápasu na velkém hřišti jsme se hledali. Nedrželi jsme si prostor ani hráče, nechali jsme se školácky obcházet, souboje prohrávali, všude jsme byli druzí. Náš výkon měl s přibývajícími minutami vzestupnou tendenci než nám došly síly v závěru. Pozitivní byla fyzická náročnost zápasu, to byl dobrý trénink pro nás a také zapojení pěti hráčů ze starších žáků. Pro nabírání zkušeností skvělé. Mrzí mě zranění Posukana už při rozcvičení, uvidíme jak dlouho bude mimo. Na dlouhodobé marodce už máme Cigánka a Řešátka. Premiéru v turnaji máme za sebou, teď potrénujeme a těšíme se za týden na SK Slaný.

Carvan - Zima, Barna (K), Vlach, Mareš - Jusko Jonáš, Vandůrek, Tržický, Štumpa Mário - Muftuler, Dimitrov. Hokejové střídání: Štumpa Diego, Tvrdík, Čvirk, Zavadil. Trenér: Tomáš Cigánek.

Vandůrek (1:5, as. Tržický), Jusko Jonáš (2:6, as. Štumpa M.)