SK Třeboradice
3:0
[1:0]

Kopanina poprvé neskórovala a z cizích hřišť zatím nepřivezla ani bod.

Třeboradice - Fotbalisté Přední Kopaniny odstartovali přebor rozpačitě. Jeden suverénní zápas s Motorletem (5:0), jinak remíza s Újezdem Praha 4 doma a dvě prohry na hřištích soupeřů. Naposledy v Třeboradicích, kde modročervení poprvé v této sezóně nedali ani gól a prohráli 0:3. Navíc kanonýr Urban nedal penaltu za stavu 0:1. Už o dvě kola dříve neuspěl z pokutového kopu i Pavel Šultes. Kopaninská mašina se rozjíždí pomalu.

Třeboradice po nepovedené sezóně výrazně posílily. V zákulisí tahá za nitky manažer Karel Kapr a na lavičku se postavil protřelý Jiří Kabyl. Tým neopustil kapitán Petr Viktorin jak se proslýchalo, naopak přišly černé perly Ibe a Kwame.

Nástup měly Třeboradice velkolepý a Kopanina se jen bránila, přestože měla v sestavě i Daniela Koláře s Pavlem Šultesem. Střelec Urban zůstal kvůli lehčímu zranění v první půli jen na lavičce náhradníků.

Hosté přežili několik ošemetných situací v úvodu zápasu, ale přesto inkasovali. Po faulu Houšky rozhodčí Havel nařídil penaltu, kterou Červenka bezpečně proměnil.

Kopanina po loňském památném zápase, kdy v Třeboradicích zvítězila v obrovské přestřelce 7:5 (více zde) se mohla utěšovat, že góly přijdou, ale to by si hosté museli vypracovat nějaké šance. Gólman Krch byl v podstatě bez práce.

O poločase kopaninský kouč Daniel Vott sáhl hned k dvojímu střídání a hru oživil. Pomohla k tomu i viditelná únava Třeboradic, které zřejmě přes léto příliš nepotrénovaly. Asi i proto proto ztratily v minulém kole vyhraný zápas na Podolí.

Navzdory převaze a výtečnému výkonu Daniela Koláře šance nepřicházely. Vysvobozením tak byla penalta nařízená po faulu na Šultese, kterou však Urban neproměnil. Jeho střelu gólman Krch lapil.

Následovalo klasické nedáš - dostaneš, po faulu dobře kopnutá standardní situace a ve spleti nohou to byla Hákova, která znamenala vlastní gól a dvoubrankové vedení Třeboradic. Po třetím gólu Viktorina pak bylo hotovo.

Trenér Vott pustil do hry mladé pušky Mejdra s Hollmotzem a prvně jmenovaný brzy po vystřídání byl blízko svému prvnímu gólu, když po přihrávce Koláře zatřásl břevnem.

Jiří Kabyl (Třeboradice): „Myslím si, že v první půli jsme měli jasně navrch a neměla skončit jen 1:0. Zahodili jsme neskutečnou šanci z malého vápna, měli jsme tam přečíslení tři na dva, dva na jednoho. Nedohráli jsme to ve vápně. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Pak, jak to bývá, přišla penalta, kterou naštěstí neproměnili. My jsme zvýšili na 2:0 a už to dovedli k výhře. Ta první půle mě opravdu mrzí."
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Po minulém týdnu, kdy se to hodnotilo dobře, tak teď se to hodnotí těžko. První poločas byl vyrovnaný. Soupeř se dostal do vedení z penalty a měl ještě takové dvě šance. Druhý poločas jsme byli lepší. Bohužel, jak už bývá naší tradicí, tak jsme v 75. minutě neproměnili penaltu a z protiútoku jsme si dali vlastní gól na 2:0 a bylo po zápase. Domácím už docházel dech a kdybychom tu penaltu proměnili, tak to dopadlo jinak, místo toho prohrajeme 3:0. Musím ale uznat, že Třeboradice mají hodně kvalitní mužstvo.”

Nejlepší hráč Třeboradic: Jakub Hájek.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Daniel Kolář.

Švarc - Flaks, Houška, Kučera (81. Zadina), Podzemský (46. Graf) - Hák - Karbulka (86. Mejdr), Kolář, Vágner (86. Hollmotz), Šultes - M. Kadlec (46. Urban). Trenér: Daniel Vott.