SK Hostivař
0:3
[0:3]

První skalp v nové sezóně - SK Hostivař. Kopanina jde do finále Sláva Cup.

Dobrovíz - Po týdnu tréninku se fotbalisté FC Přední Kopanina postavili k prvnímu přípravnému zápasu. V rámci turnaje Sláva Cup 2019 na stadiónu v Dobrovízi vyzvali SK Hostivař. Oblíbeného soupeře, kterého v minulé sezóně porazili doma i venku. Zvládli to i nyní. Výhru 3:0 zařídili svými góly Graf, Urban a nová tvář týmu František Hák. Trenérem Hostivaře je nově bývalý kouč FCPK Sálem Hebousse.

Zápas s Hostivaří se rozhodl už v prvním poločase, ve kterém padly všechny góly. V podstatě bylo hotovo za sedmnáct minut.

Hostivař prošla výraznou obměnou kádru, který skládá nově angažovaný Sálem Hebousse, bývalý úspěšný trenér Přední Kopaniny. Jeden odchod z Hostivař byl i na trase k letišti do Přední Kopaniny: František Hák.

A byl to právě sedmadvacetiletý ofenzivní hráč, který hned ve své premiéře skóroval, když zvyšoval vedení Kopaniny na 2:0.

Hák stejně jako pět dalších hráčů odehrál pouze první poločas (turnaj se hraje 2x40 minut) a do druhého poslal kouč Daniel Vott další hráče, aby dostali možnost se předvést. Z nových tváří nastoupil ještě Tomáš Perlík z Kladna a Michal Janíček z AFK Union Žižkov, kteří jsou na zkoušku v přípravě FCPK.

Výhrou nad SK Hostivař si Kopanina vybojovala právo účasti ve finále Sláva Cup 2019. Finále hrála také loni a podlehla 1:2 diviznímu Hořovicku. Teď bude soupeřem rezerva třetiligové Admiry Praha. Zápas začíná v Dobrovízi v 16:30.

Moravec - Blažek, Houška (46. Huleš D.), Huleš R., Janek - Zadina (46. Čihák), Vágner (46. Brabec) - Hollmotz (46. Vik), Hák (46. Perlík), Graf - Urban (46. Janíček). Trenér: Daniel Vott.

3. Graf (0:1), 12. Hák (0:2), 17. Urban (0:3)