SK Újezd Praha 4
1:4
[0:0]

Fotbalisté Kopaniny ovládli pohár. K triumfu je dotáhli skvělí fanoušci.

Prosek - Fotbalový klub z Přední Kopaniny dostal další zápis zlatým písmem do své historie. Tým od letiště se stal vítězem Teskahor Poháru Prahy 2018/2019. Po vyrovnaném bezbrankovém poločase Kopanina po přestávce jasně ovládla finále se suverénem letošní sezóny Újezdem Praha 4 a triumfovala 4:1. Střelci branek: Urban, Janek, Houška a Řežábek. To vše za skvělé podpory fanoušků. Kopanina získala právo účasti v celostátním poháru MOL Cup.

Po prvním poločase to vypadalo na pěkné drama. Oba týmy orazítkovaly břevno a do šaten se šlo za stavu 0:0. Ve druhé půli Kopanina potvrdila svou pozici nejofenzivnějšího týmu této sezóny. Nejlepší obraně v přeboru (Újezd = jen 27 branek) nasázeli kopaninští šutéři čtyři branky a šlo se slavit. Kopanina získala pohárovou trofej potřetí za posledních pětadvacet let. Není žádného dalšího takového týmu v Praze.

První poločas nenudil, ale branky začaly padat až ve druhé půli.

Nejprve se předvedl kanonýr Daniel Urban. Flaks s Vágnerem mu podstoupili několik soubojů, aby se míč k němu dostal a kopaninský útočník, který má našlápnuto vyhrát letos krále střelců celé Prahy se trefil z vápna nádherně - Kopanina 1:0.

Neuplynuly však ani tři minuty a bylo vyrovnáno. Neméně parádně pod břevno se trefil Běhounek a oba tábory fanoušků byly ve varu - Újezd 1:1.

V té chvíli však ještě nikdo netušil, že do konce zápasu už to bude na tribunách pouze modročervená radost.

V 61. minutě nasměrovala Kopaninu k vítězství standardní situace. Faul na Urbana na levé straně, rozehrál výborně střídající Pechar (nahradil Pospíšila), po zásahu gólmana Bojčuka vrátil míč před branku Houška a Janek byl důraznější než Daňhel - Kopanina 2:1.

Ambice Újezdu na první vítězství v poháru v historii a dotažení skvělé sezóny k double se začaly definitivně ukládat k ledu v 74. minutě, když Houška lehkou tečí hlavou nadzvednul Cvrčkův centr a míč obloučkem přeplachtil Bojčuka do sítě. Houška opět věnoval branku svému tatínkovi také velkému fanouškovi FCPK pozdravem do nebes a Kopanina vedla 3:1.

Svěřenci trenéra Jeřábka se snažili, ale když už se jim podařilo překonat všechny překážky k brance, narazili na živou zeď. Jiří Švarc, gólman, který se stal legendou klubu ač jeho kariéra ještě pokračuje, podal fantastický výkon. Jiří Švarc, Jiří Švarc, Jiříííííí Švaaaaaarc :)

Vše mohlo tak dospět do krásného finále, kdy Jan Řežábek přidal po asistenci Daniela Urbana čtvrtý gól a modročervená radost se ve slunci na stadiónu na Proseku rozlila úplně naplno.

Diváci si mohli vychutnat i pokřik "dejte jim bůra", který byl velmi blízko, ale už to nikdo neřešil. Tým trenérů Votta a Kolouška navázal na své předchůdce ze sezón 1994/95 a 2002/03 a donesl do síně slávy klubu další skvělou trofej. Hráči si udělali děkovačku s fantastickými fanoušky, Šimon Vik hodil do publika dres a pak následovalo jen hodně šampáňa a společného focení nových Campeónes a na závěr si všichni zazpívali kopaninskou hymnu. Průběh celého zápasu i pozápasových oslav najdete na webu www.tvcom.cz.

Video finále + oslavy: FC Přední Kopanina vs Újezd Praha 4

Švarc - Janek (80. Vik), Zadina, Houška (88. Machálek), Graf - Flaks, Pospíšil (56. Pechar), Cvrček, Řežábek - Šultes (11. Vágner), Urban (K). Trenér: Daniel Vott.

54. Urban (1:0, as. Vágner), 61. Janek (2:1, as. Houška), 74. Houška (3:1, as. Cvrček), 87. Řežábek (4:1, as. Urban)