Sokol Bílá Hora
1:3
[1:1]

Úspěšný start do jara. Rezerva potvrdila roli favorita v zápase s Bílou Horou.

Bílá Hora - Tři góly Kopanina dala, jeden dostala a veze si tři body z utkání na Bílé Hoře v 16. kole 1.B třídy, prvním jarním. Utkání proti poslednímu týmu nebylo snadné. Soupeř přes zimu doplnil kádr a stále živí naději na záchranu v soutěži. Navíc utkání provázelo extrémní počasí. Přesto se Kopanina B i na úkor dvou zraněných hráčů k výhře dopracovala.

Bílá Hora v cestě za záchranou v soutěži představila už před utkáním novou posilu. Dan Bláha byl ještě na podzim klíčovým hráčem přeborového FC Tempo.

Kopanina sestavou navázala na zimní přípravné zápasy. Bohužel už ve 24. minutě musel ze hřiště kvůli svalovým problémům Blažek, kterého vystřídal Boček. A na hřišti se moc neohřál. Po faulu domácího hráče o 13 minut později přepustil kvůli zraněnému kotníku své místo Holečkovi.

To už byl stav na hřišti 1:1. Ve 2. minutě zajistil hostům vedení Machálek, který střelou z velké dálky překvapil brankáře Rottenberga. V 17. minutě však obrana Kopaniny příliš ustupovala soupeři a Zimmermann z otočky ve vápně srovnal.

Tak skončil poločas, který byl hustý i vzhledem k počasí. Zima, studený vichr a hlavně vydatný déšť. Počasí bylo jen pro silné povahy.

Utkání rozhodl druhý poločas. Projevila se větší trénovanost kopaninského týmu, který ve druhé půli převzal režii zápasu. Domácí v podstatě ve druhých pětačtyřiceti minutách Švarce neohrozili a Kopanina udeřila v poslední čtvrthodině.

Po úniku Vendelína Schierreich a jeho zpětné přihrávce vstřelil vedoucí gól nezvykle pravačkou Jan Kolář - 2:1 pro Kopaninu. Pojišťovací třetí pak přidal pěknou střelou ze střední vzdálenosti Buzek. Kopanina má tři body a příště do Cholupic.

Nejlepším hráčem Kopaniny B byl Jan Kolář ve střední záloze. Svůj výkon pronesl i do čísel 1+1.

Pořadí v čele tabulky: Řeporyje 37, Čechie Smíchov 33, Radotín C 33, Přední Kopanina B 31.

Vysvětlivky k fotkám: spoluhráči odvádí zraněného Lukáše Bočka, delegát utkání pan Bydžovský ukryt před deštěm na lavičce Přední Kopaniny a fialová střelecká kopačka Michala Buzka ve srovnání s botou běžné velikosti :)

Švarc - Čadek (63. Schuster), Huleš, Brabec (K), Schierreich V. - Kolář - Vik, Svoboda, Buzek, Blažek (24. Boček, 37. Holeček M.) - Machálek. Trenér: Karel Koloušek.

2. Machálek (0:1, as. Kolář), 73. Kolář (1:2, as. Schierreich V.), 84. Buzek (1:3, as. Holeček)