Sokol Královice
3:1
[1:0]

Kopanina dvakrát venku, dvakrát poražena. Po Vyšehradě i s Královicemi.

Královice - Fotbalisté Přední Kopaniny sérii dvou zápasů na hřištích soupeřů nepřetavili v žádný bod. V minulém kole prohráli na Vyšehradě 1:3 a nyní o týden později stejným výsledkem i ve 25. kole Pražská teplárenská přeboru Prahy v Královicích. Vyrovnané utkání bylo za stavu 1:1 přerušeno v 83. minutě kvůli bouřce. Po návratu na hřiště strhli domácí skóre na svou stranu.

Utkání bylo možností pro Přední Kopaninu ještě promluvit do čela a dostat se do první trojky. Druhé Uhelné sklady tápou a na třetí Královice by Kopanina v případě vítězství ztrácela dva body. To však padlo.

Domácí šli do vedení těsně před pauzou, ale ve druhé půli nejlepší hráč hostujícího týmu Pavel Šultes zaslouženě vyrovnal. Situaci s přerušením kvůli bouřce se lépe přizpůsobili domácí borci, načerpali síly a v poslední pětiminutovce dvakrát udeřili (Sus, Vacík).

Podruhé v řadě naprázdno vyšel nejlepší střelec FCPK Daniel Urban, přesto se sedmadvaceti brankami zůstává na čele kanonýrů celé Prahy. Druhý Heřman z Vyšehradu B ztrácí dvě branky.

Kopanině patří pátá pozice s osmatřiceti body. Musí tedy ještě nějaké přidat, aby uhájila pozice před dotírajícím zbytkem pelotonu, ba co víc se nedostala na dostřel čtyřech sestupových příček. Čtvrtý od konce Motorlet B má nyní o devět bodů méně.

Nejbližším soupeřem modročervených je hostivařský SK, který přijede k letišti na stadión U Drahušky v sobotu 18.5.2019. Utkání má výkop v 17 hodin.

Hlavním úkolem svěřenců trenéra Votta bylo si před tímto utkáním odpočinout. Po anglickém týdnu s pohárem a výpomocí béčku v důležitém zápase s Čechií Smíchov toho měli hráči plné zuby. Ve finále poháru se Kopanina utkání 29.5. od 17:30 s Újezdem Praha 4.

David Kalivoda (Královice):
 „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Jak jsem říkal, že chceme ještě prohnat Uhelky, tak to se nám tento víkend povedlo. Věděli jsme, že nás čeká fotbalově kvalitní a zkušený tým. To se také potvrdilo. Kopanina prokazovala herní kvalitu, hlavně dopředu byli pro nás hodně nebezpeční. První půle byla vyrovnaná a nakonec jsme jí 1:0 vyhráli. Po přestávce jsme tam měli pět solidních brejkových situací, které jsme nedokázali využít a jak už to bývá, dostali jsme na 1:1. Směřovalo to k remíze, ale pak v Královicích začalo trošku bouřit a zápas musel rozhodčí přerušit. Ta pauza zřejmě pomohla nám a strhli jsme to dvěma góly na svojí stranu. Vítězství nad Kopaninou si vážím.”

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Měli jsme za sebou těžký týden a projevila se únava. Ve středu jsme hráli pohár a někteří hráči šli ještě ráno pomoct béčku v důležitém zápase s Čechií Smíchov. Trošku nás to doběhlo. Prohráli jsme si to zejména neproměňováním šancí. Rozhodla efektivita. Po přerušení zápasu kvůli bouřce už jsme do toho vstoupili nešťastně a nechali si dát dva rozhodující góly."

Nejlepší hráč Královic: Petr Vacík.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Pavel Šultes.

Mačí - Janek (55. Vik), Zadina, Houška, Graf - Řežábek, Pospíšil (69. Průša), Cvrček, Šultes - Hollmotz (46. Vágner), Urban. Trenér: Daniel Vott.

77. Šultes (1:1)