19.04.2019 | 10:15 | M | Záběhlice
1:5
[0:2]

Kopanina dala pět gólů Čafce a ztrácí bod na třetí příčku v tabulce přeboru

Záběhlice - Fotbalisté Přední Kopaniny po prachbídném startu do jarní části přeboru zvedají hlavu. Ve 22. kole si připsali výraznou výhru, když zachraňujícímu se záběhlickému ČAFC nasázeli pět branek na jeho hřišti. O všechny góly se postarali dva hráči. Urban dal hattrick a dva góly Šultes. Příště hostí Kopanina na svém stadiónu U Drahušky Slavoj Podolí.

Možná klíčový zápas jara Čafka nezvládla a je v přímém ohrožení sestupu. Hosté z Přední Kopaniny v Záběhlicích jasně dominovali, pak sice na chvilku po přestávce vypadli z role a inkasovali, aby se však do ní záhy vrátili a zápas dotáhli do úspěšného konce.

Kopanina se díky výhře posunula zpět do první pětky a na třetí Královice ztrácí jediný bod. Za týden může odskočit v přímém souboji pátému Podolí.

Proti ČAFC se výrazně zadařilo oběma útočným individualitám Kopaniny. Daniel Urban vstřelil tři branky a s pětadvaceti góly nadále vede střeleckou tabulku celé soutěže. Pavel Šultes přidal dva góly a dostal se na celkových čtrnáct branek. Zejména jeho volej z dálky byl nádherný.

Stínem utkání bylo zranění gólmana Švarce v úplném závěru, kdy domácí útočník Mašlej šel velmi nešetrně do souboje a způsobil brankáři Kopaniny poranění v oblasti hlavy, po kterém kopaninská legenda putovala v sanitce do Vinohradské nemocnice. Po řadě vyšetření byl Švarc puštěn do domácího ošetřování ovšem nad zákrokem Mašleje zůstává rozum stát. Za stavu 1:5 v poslední minutě nebyl jediný důvod dohrát akci tímto způsobem. Útočník ČAFC se po utkání přes sociální sítě za svůj zákrok omluvil.

Miroslav Kaliba (asistent ČAFC):
 „Kopanina byla jasně lepší, chtěli hrát fotbal a od začátku nás přehrávali. Snížili jsme na 2:1, trefili tyč, ale to bylo vše. Dali nám třetí gól a už nebylo co řešit. Do naší otevřené obrany přidali další góly.”
Daniel Vott (Kopanina): „První poločas v pohodě, měli jsme několik dalších šancí. Nezvládli jsme vstup do druhé půle a pustili domácí do kontaktu. Dali jsme třetí gól a zápas dovedli k jasné výhře. Mrzí mě zranění brankáře Švarce. Bylo to v poslední minutě, za stavu 5:1, úplně zbytečný střet. Jsem z toho hodně rozpačitý.”

Nejlepší hráč ČAFC: nikdo.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Pavel Šultes.

Švarc - Huleš (75. Janek), Pechar, Houška, Graf - Vik, Vágner - Šultes, Cvrček, Průša (60. Boček) - Urban. Trenér: Daniel Vott.