16.03.2019 | 15:00 | M | Př.Kopanina
2:3
[0:2]

Kopanina proti Žižkovu bez bodu. Modročervení prohráli i druhý jarní zápas.

Přední Kopanina - Po porážce s vedoucím Újezdem se od fotbalistů Přední Kopaniny čekala výhra nad v tabulce nízko položenou Viktorií Žižkov B. Nestalo se! První jarní domácí zápas skončil prohrou 2:3. Hosté na Kopanině vedli 2:0, domácí vyrovnali po brankách Urbana a Grafa, aby čtyři minuty před koncem inkasovali rozhodující gól. V příštím kole pojede Kopanina do Jinonic k zápasu s rezervou Motorletu.

Viktorka se u letiště představila v jiném, mnohem lepším světle než na podzim v domácím zápase. V tom si zaslouženě sebrali tři body hráči Kopaniny (více zde).

Odveta však vyzněla pro Žižkov. Rezervní tým druholigového áčka ukázal řadu talentovaných mladíků, které v obraně dirigoval šestačtyřicetiletý Viktor Pařízek. Červenobílí hýřili pohybem, směle kombinovali a přechod do útoku v nadstandardním počtu hráčů byl jak lavina.

Po půlhodině hry to bylo zaslouženě 2:0 pro Žižkov. Nejprve Baďura zachytil krátký odkop gólmana Mačího a na jeho úprk na branku nikdo nedokázal reagovat. Pak si Vrána před tribunou udělal z pěti hráčů Kopaniny statisty a z následné akce se zrodila druhá branka hostů, kterou zakončoval právě Vrána.

Šok domácích mohl zmírnit Flaks, který po pěkné akci Urbana vyplaval sám před Štikou, ale pouze ho nastřelil. Kopanina v prvním poločase předvedla stejně jako před týdnem proti Újezdu vlažný výkon a byla zaslouženě potrestána. Skóre mohlo být i vyšší.

Druhá půle to byla jiná káva. Žižkov najednou zmizel ze hřiště a za 15 minut bylo srovnáno. Nejprve se Urban ve dvou sólíčkách neprosadil, zejména proto, že to v obou případech měl na slabší pravou. Pak ho však Pospíšil poslal do správné pozice, Urban utekl Pařízkovi a prudce z úhlu prostřelil Štiku. A za tři minuty stadión burácel podruhé. Cvrček poslal luxusní centr před branku a Graf dorážel na 2:2.

Po hodině hry se začínalo od začátku a psychická výhoda byla na straně domácích. Ti ji však nevyužili a postupně jim oproti žižkovským juniorům docházeli síly. Klíčová byla šance Cvrčka, na jehož centr Machálek jen o milimetry před brankou nedosáhl. Tohle byl vítězný moment pro Kopaninu. Nestalo se a čtyři minuty před koncem předvedl Žižkov parádní rychlý protiútok se skvělým sehráním finální fáze a rozhodující gól byl na světě - 2:3.

Dvě porážky 2:3 na úvod jara není dobrý start pro svěřence trenéra Votta. Tomu proti Žižkovu chyběli Šultes s Řežábkem a Vágnerem, ale zatím nejcitelnější se jeví absence potrestaného stopera Tržického. Ten už bude moci v příštím kole nastoupit. Modročervení musí získat jistotu v defenzivní činnosti, začít více pracovat a nemít tolik hluchých míst v zápase jako předvedli v prvních dvou kolech. Sice dali venku i doma po dvou brankách, ale celkem 6 inkasovali !!!

Daniel Vott (Kopanina):
 „Říkal jsem to už na podzim, že Žižkov si nezaslouží být v tabulce tam, kde je. Dneska byli opět výborní. První půli jsme prospali, všude jsme byli druzí. Po přestávce se nám podařilo rychle srovnat na 2:2. Před koncem jsme měli obrovskou šanci, gól jsme nedali, oni vzápětí ano. Remíza by byla spravedlivá, ale soupeř dal o gól víc a tak vyhrál zaslouženě.”
Josef Švimberský (Žižkov B): „Vstoupili jsme do zápasu dobře a hodně aktivně. První půli jsme vedli o dvě branky a měli ještě takové tři čtyři velké šance, které jsme neproměnili. Krátce po přestávce jsme si během pár minut nechali dát dva laciné góly a začínalo se znovu. Mrzí mě, že jsme si to takhle zkomplikovali. V závěru jsme to zvládli a máme po dvou kolech plný počet bodů."

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Milan Cvrček.
Nejlepší hráč Žižkova B: Michal Vrána.

Mačí - Pechar, Houška, Janek (36. Čadek), Flaks - Pospíšil, Zadina - Vik (77. Machálek), Cvrček, Graf - Urban. Trenér: Daniel Vott.

56. Urban (1:2, as. Pospíšil), 59. Graf (2:2, as. Cvrček)