SK Újezd Praha 4
3:2
[3:1]

Kopanina odstartovala jaro prohrou. S Újezdem padla podruhé o branku.

Újezd u Průhonic - Fotbalisté Přední Kopaniny nezvládli ani druhý zápas s SK Újezd Praha 4. S dosavadním suverénem této sezóny prohráli stejně jako na podzim doma o jediný gól i v jarní odvetě. Nebyla to oslava fotbalu. Na malé umělce Újezdu se odehrával urputný boj, který byl plný rozmíšek mezi hráči i k rozhodčím. Všechny góly padly ze standardních situací. Za Kopaninu skóroval Urban z penalty a Houška. Aspoň bod mohl zajistit Šultes, ale neproměnil pokutový kop.

Hosté měli motivaci snížit třináctibodovou ztrátu na svého soupeře a udělat jaro od začátku zajímavějším. Jejich výkon ovšem zůstal za očekáváním, a to zejména v první půli, kterou prohráli 1:3. Po přestávce domácí jen bránili náskok a málem se jim to hrubě nevyplatilo. Inkasovali gól od Houšky a kdyby Šultes proměnil pokutový kop, body se minimálně dělily.

Kopanina šla do vedení, když po hraní rukou v domácím vápně byl nařízen pokutový kop. Zahrával ho Urban a byla z toho sedmnáctá branka v sezóně pro kopaninského šutéra - 0:1.

Kopanina se však z vedení neradovala vůbec dlouho. O pět minut později vzájemnou přetahovanou na hranici šestnáctky hostů posoudil sudí Štípek jako faul Zadiny na Doležela a kapitán Podvín ideální střeleckou pozicí nepohrdl - 1:1.

O pět minut později bylo pro hosty ještě hůř. Inkasovali z další standardky. Tentokráte to byl dlouhý aut, po kterém domácí vyhráli první míč a špatně hlídaný Doležel z malého vápna přidal druhou branku Újezdu - 2:1.

Důležitý třetí gól domácích padl v samotném konci první půle. Zbytečný faul Šultese na vápně a Podvín si s nabídnutou situací i podruhé poradil - 3:1.

Ve druhém poločase se lídr tabulky rozhodl bránit výsledek. Trest za pasivitu mohl přijít už v 59. minutě, kdy Urban vnikl do velkého vápna, byl faulován a druhý pokutový kop pro Kopaninu byl na světe. Tentokráte si ho vzal Šultes, zvolil střelu po zemi doprostřed branky, což však Bojčuk přečetl a udržel svůj tým na dvoubrankovém náskoku.

To přestalo platit za další tři minuty, kdy se přeci jen hosté dočkali snížení. Šultes rozehrál standardní situaci, Pospíšil srdnatě zabojoval v malém vápně a odražený míč dobře postavený Houška poslal zblízka do sítě - 3:2.

Přestože do konce zápasu zbývala téměř půlhodina, výsledek už se nezměnil. Kopanina nedokázala vyprodukovat nějaký větší tlak a donutit soupeře k chybám. Nakonec byla nucena dohrávat bez svého nejlepšího střelce Urbana, kterého hodně nepochopitelně a záludně sestřelil bývalý spoluhráč Tomáš Pešír ve spolupráci s Doleželem. Urban s poraněným kolenem opustil hrací plochu.

Újezd Praha 4 tak nadále vévodí přeborové tabulce bez porážky s dvěma remízami. Kopanina ztratila třetí místo, kam se posunula Dukla Jižní Město. V příštím 17. kole nejvyšší pražské soutěže se modročervení představí poprvé na domácím stadiónu U Drahušky, kde přivítají v sobotu 16.3. od 15 hodin rezervu druholigové Viktorie Žižkov.