ABC Braník
4:0
[4:0]

Poslední přeborový domácí zápas roku 2018 vyšel. Braník dostal čtyřku.

Přední Kopanina - Rozlučka s domácím stadiónem U Drahušky v roce 2018 se fotbalistům Přední Kopaniny vydařila. Potvrdili roli favorita a přehráli ABC Braník 4:0. Modročerveným vyšla bezvadně první půle, kdy zasadili hostům čtyři údery. Dvakrát se trefil Urban, po jednom gólu přidali Šultes s Řežábkem. Kopanina se posunula se sedmadvaceti body na třetí místo a v posledním podzimním kole si to rozdá s druhými Uhelnými sklady.

Dvě průnikovky na Urbana a nejlepší střelec soutěže si dvakrát profesorsky pohrál s branickým gólmanem Kudláčkem. Jednou ho podstřelil, podruhé obešel a dal do prázdné. Kopanina vedla za dvacet minut 2:0. Pak se podesáté v soutěži trefil jeho parťák z útoku Šultes po vysunutí Vágnerem a vydařený poločas Kopaniny uzavřel Řežábek, kterému před prázdnou branku servíroval Urban.

Braník, který třináct ze svých čtrnácti bodů uhrál na hřištích soupeřů (!!!) už tušil, že tentokráte tuto statistiku nevylepší. Co si naopak "vylepšil" byl počet inkasovaných branek na dvaačtyřicet. V této bilanci je nejhorší ze všech šestnácti týmů v soutěži.

Kopanina naopak se šestačtyřiceti vstřelenými brankami je nejvíce skórujícím týmem v přeboru. Z toho dvojice Urban - Šultes nasázela 24 branek. Zajímavostí je, že v přeboru je dnes sedm týmů, které se na tuto hranici počtu branek ještě ani nedostaly (Hostivař, Tempo, Admira B, Braník, Vršovice, Motorlet B, ČAFC).

Na vylepšení statistik měli svěřenci trenéra Daniela Votta ještě celý druhý poločas proti Braníku, ale pod dojmem vysokého vedení polevili a utkání dohráli. Fanoušci přesto odcházeli spokojeni, protože po třech domácích zápasech bez výhry v řadě (Vyšehrad B, Královice, Vršovice) se konečně dočkali.

V utkání jsme sledovali také příběh dvou hráčů kopaninského týmu, Milana Cvrčka a Tomáše Pechara, kteří v minulé sezóně nastupovali ještě v dresu Braníka a hráli poprvé proti svému bývalému týmu. Oba odehráli dobrý zápas, Pechar na pozici stopera může být spokojen, že jím řízená obrana neinkasovala (na podzim počtvrté), Cvrček kromě jiného přispěl k produkci svého týmu gólovou asistencí na první gól Urbana.

Do konce podzimní části Pražská teplárenská přeboru Prahy chybí jedno kolo. Jeho nejsledovanějším zápasem bude utkání druhého se třetím, tedy Uhelných skladů a Přední Kopaniny. Hraje se v sobotu 17.11. od 10:30 na stadiónu Na Cibulkách v Košířích.

Celý víkend 10.-11. listopadu probíhají v klubové restauraci U Drahušky na stadiónu v Přední Kopaniny Svatomartinské hody.

Mačí - Flaks, Janek (83. Machálek), Pechar, Graf - Vágner, Pospíšil - Šultes, Cvrček, Řežábek (72. Boček) - Urban (K). Trenér: Daniel Vott.

13. Urban (1:0, as. Cvrček), 22. Urban (2:0, as. Šultes), 38. Šultes (3:0, as. Vágner), 41. Řežábek (as. Urban)