SK Union Vršovice
2:2
[1:2]

Kopanina ztratila ve třetím domácím zápase v řadě. S Vršovicemi jen 2:2.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny nepotvrdili vysokou výhru z Hostivaře (7:0) a v domácím prostředí opět ztráceli. Doma potřetí v řadě. Po prohře s Vyšehradem a remíze s Královicemi přišla další plichta, tentokráte s Vršovicemi (2:2). Kopanina pustila hosty dvakrát do vedení a pokaždé srovnala. V závěru vstřelila i vítězný gól, ale zdvižený praporek asistenta rozhodčího Kučery radost zhatil.

V 85. minutě to byla to euforie a následně zmar. Emoce. Domácí ve druhé půli přišpendlili Vršovice na jejich půlku a vytvářeli si šanci za šancí. Žlutí odolávali, gólman Šilhavý čaroval někdy i se štěstím. Pak to však přišlo. Tržický vrátil míč do šestnáctky a důrazný Graf se prosadil. Vítězný gól 3:2 pro domácí. Radost však trvala pět vteřin.

Praporek sudího Kučery šel nahoru a zkušený rozhodčí dohrál své nepovedené představení v tomto zápase. V prvním poločase v podobné situaci Vršovicím gól pustil a tady to ofsajd byl. V případě Kopaniny pokud by se o ofsajd jednalo, tak velmi hraniční a rozhodčí nasadil dvojí metr. Ani vršovičtí ofsajd nereklamovali. Sklopili hlavy, přijali porážku. Arbitr Kučera však byl jiného názoru a jelikož ve druhé půli předvedl ještě několik sporných verdiktů v neprospěch domácích, zadělal na pořádné dusno na stadiónu U Drahušky.

Zápas se nastavoval šest minut za čas spojený s protesty, které přinesly i vyloučení domácího hráče Jakuba Tržického. V nastavení však už branka nepadla.

Závěr zápasu tak strhl veškerou pozornost utkání, které jinak bylo velmi zajímavé. Vršovice zahrály na své současné možnosti tradičně u letiště slušnou partii a stejně jako před rokem si odváží remízu 2:2.

Kopanina byla herně lepším týmem, ale nechala si dát dva góly po rohových kopech a hodně minut byla v pozici týmu, který musel dohánět skóre. Jak už začíná být zvykem opět domácí hráči skvěle rozchytali hostujícího gólmana, který jim byl velkou překážkou.

Šilhavého překonal v první půli Šultes, kterému parádně vydláždil uličku Urban. A ve druhé půli posadil Řežábek famózně míč na hlavu Vágnera a ten přidal druhý gól FCPK. Obě branky domácích byly velmi povedené a zařadí se mezi top góly této sezóny.

Konečná remíza je pro domácí další ztráta dvou bodů. V tomto zápase byli favoritem a měli vyhrát. Hosté vytěžili z minima maximum a měli by poslat sudímu Kučerovi lahvinku dobrého francouzského vína, pokud už tak neučinili před utkáním. Bez jeho supportu by odjeli od letiště tentokráte bez bodu a zaslouženě.

Za týden Kopaninu čeká bitva proti Dukle Jižní Město. Hraje se na stadiónu soupeře (sobota, 3.11. ve 14 hodin).