5 - 0
[1 - 0]
SK Střešovice 1911 BFCPK B

Kopanina B přišla ve Střešovicích o body, vyloučeného i několik zraněných

Střešovice - V 17. kole 1.B třídy fotbalisté B týmu FCPK prohráli s prvním mužstvem tabulky SK Střešovice B na jeho hřišti vysoko 0:5. Většina branek padla až ve druhé půli, v té první se hosté drželi. Po přestávce však přišla penalta, vyloučení, zranění a kopaninská rezerva dohrávala v útlumu.

Hodnocení hrajícího trenéra - Jaroslav Bíro:

Zajížděli jsme na hřiště vedoucího týmu tabulky a i když v týdnu sice svitla naděje odehrát utkání na nové přírodní trávě, tak po předchozím dešti jsme stejně zase skončili na UMT, která nám nepříliš vyhovuje a to stejně, jako i běhavý soupeř. Navíc jsme velmi složitě dávali dohromady sestavu a v podstatě do základu muselo několik nedoléčených hráčů nebo dorostenců, kteří měli v nohách velmi těžký předchozí odpolední zápas také shodou okolností na hřišti prvního týmu tabulky. Dále jsme nemohli ani počítat s doplněním o hráče širšího kádru áčka, kteří byli k dispozici ve stejnou dobu hrajícímu prvnímu týmu FCPK. Přesto jsme utkání nezahájili vůbec zle a dokonce jsme se sympaticky tlačili i dopředu. První gólovou šanci zápasu měl na hlavě Bíro, který si našel centr od levého praporku a jeho umístěnou hlavičku koníčkem o zem k tyči zázračným způsobem vytěsnil brankář Mulač na roh. To však byla jediná šance hostů v prvním poločase a otěže pomalu přebírali i vzhledem k věkovému průměru mladší a pohyblivější domácí. Ovšem zahřmělo jen jednou ve 20.min, kdy jsme zaváhali u rohového praporku a následně nepohlídali osamoceného domácího hráče. Šance do druhého dějství přesto stále žila, ale hned ve 46.min zase zhasla po chybném rozhodnutí rozhodčího, který k překvapení všech zúčastněných po souboji Nováka s jedním z domácích hráčů na hranici velkého vápna nařídil pokutový kop. Kapitán Obermajer ho proměnil a tím bylo v podstatě po zápase. Přesto až do 71.min jsme se snažili hrát svou hru a ve hře nás držel i výtečný brankář Jelínek. Znovu inkasoval až po jednom z rychlých brejků soupeře, kdy jsme se příliš pomalu vraceli zpět. Poté přišla nepřehledná situace s jednoznačným a naprosto zbytečným oplácením domácího Kučery. V následné strkanici byl však příliš horlivý i hostující Tarbaj, který se poroučel i s Kučerou předčasně do šaten. Tím se v šak totálně rozbila naše organizace hry ve středové řadě, když musel s obnoveným zraněním vystřídat i další středopolař Kolář a do konce zápasu jsme ještě dvakrát inkasovali. Za celý druhý poločas jsme si vypracovali jen jednu možnost, ale stoprocentní. Střídající Vendelín Schierreich ovšem zcela osamocený před domácím brankářem vůbec netrefil branku. Kromě Koláře a vykartovaného Tarbaje jsme pro další těžký zápas přišli i o kapitána Trojana, který si přivodil další zranění a tříslo si natáhl v 78.min i Bíro, ale již bylo vystřídáno.

Jelínek - Čadek (46. Schierreich Vendelín), Brabec, Vyšata, Kořánek - Novák, Kolář (68. Svoboda), Tarbaj, Sýkora - Bíro, Trojan (K). Trenér (hrající): Jaroslav Bíro