SK Union Vršovice
1:0
[0:0]

Kopanina neveze z Vršovic ani bod. Rozhodl jediný gól ze standardní situace.

Vršovice - Při svém posledním vystoupení na stadiónu Unionu Vršovice v srpnu 2018 zvítězili fotbalisté FCPK nad domácími 1:0. Teď to dopadlo přesně naruby. Tehdy rozhodl Urban po přihrávce Pešíra. Urban je zraněný, Pešír odešel před sezónou. A jelikož po nich nikdo střelecké kopačky neobul, rozhodla branka domácího dorostence Turka dvacet minut před koncem.

V 69. minutě po faulu Michala Buzka v blízkosti rohového praporku zahrávali domácí volný přímý kop. Centrovaný míč bohužel podskočil obránce Huleš a nabíhající Michal Turek hlavou překonal gólmana Váchu. Teprve devatenáctiletý Turek před 14 dny stejným způsobem (výhra 1:0) rozhodl zápas s ČAFC a táhne vršovický klub za záchranou v přeboru.

Kopanina sehrála ve Vršovicích vyrovnané utkání, ovšem daleko do svého ideálu. Bohužel trenér Vott postrádal řadu svých opor a zejména ofenzivní činnost trpěla. Kromě dlouhodobě zraněného Urbana proti Unionu chyběli také Pospíšil a Řežábek.

V první půli měli hosté lepší držení míče, ovšem prakticky bez ohrožení gólmana Mahy. To domácí u míče tolik nebyli, ale dokázali být nebezpečnější směrem k soupeřově brance. Druhá půle už byla z obou stran kvalitou horší, Vršovice však dokázaly jednu standardní situace přetavit v rozhodující gól.

Zřejmě zaslouženou remízu měl na kopačce kopaninský Robert Vágner, který v úplném závěru zahrával přímý volný kop z velkého vápna, ale střela se bohužel zastavila na břevnu. Situaci předcházela chyba jinak výborného gólmana Mahy, který při výběhu chytil míč do rukou mimo pokutové území.

Tříminutové nastavení změnu skóre nepřineslo. Domácí se radují z cenných bodů, které je velmi přiblížily k záchraně. Nyní mají 36, Kopanina 38. Na horké čtvrté sestupové příčce nyní sedí Dolní Chabry s 30 body a do konce jsou tři kola. Na opačném konci tabulky už je rozhodnuto. Mistrem Prahy pro sezónu 2017/2018 se po výhře v Horních Měcholupech staly Třeboradice.

Fotbalisté Přední Kopaniny se v příštím kole představí na domácím stadiónu U Drahušky proti Dukle Jižní Město. Souboj s druhým týmem tabulky bude pro fanoušky určitě velmi zajímavý, tak doražte v hojném počtu.

Vácha - Huleš, Melničuk, Čihák, Buzek - Sýkora (69. Blažek), Zadina, Vágner, Vik (87. Levý) - Svoboda, Machálek. Trenér: Daniel Vott.