19.05.2018 | 17:00 | M | Př.Kopanina
3:0
[1:0]

Dolní Chabry na Kopanině vedl Vladimír Šmicer. Výhru však slaví modročervení.

Přední Kopanina - Jubilejní desátou výhru v aktuálním ročníku Pražská teplárenská přeboru Prahy si připsali fotbalisté Přední Kopaniny ve 26. kole. Na domácím stadiónu U Drahušky porazili doma Dolní Chabry 3:0. Hosté v týdnu ve snaze udělat maximum pro záchranu soutěže odvolali trenéra Peclinovského a na lavičku usedl sám slavný Vladimír Šmicer - prezident klubu. Přesto si od letiště odváží tříbrankovou porážku.

Nováčkovi soutěže se na jaře nedaří. A tak se po domácí prohře s Ďablicemi sešlo vedení a odvolalo trenéra Peclinovského. Vedení mužstva se ujalo duo Petr Klouček - Vladimír Šmicer. Na hřiště Přední Kopaniny přijely Chabry opět bez Brabce a Černého a v sestavě se to hemžilo mladíky. Domácí po rozpačitém začátku nakonec soupeře přehráli a vyhráli rozdílem třídy 3:0.

Zápas se rozjížděl jen zvolna a první střelu jsme viděli až v 11. minutě. Pohotově, ale nepřesně pálil domácí Zadina. Na druhé straně se snažil vymodlit penaltu Zeman po střetu s Bláhou. U hlavního arbitra Lese pochopení pro svůj kousek nenašel.

Ráz utkání změnila 24. minuta. Po přímém kopu domácích a rychlé rozehrávce Pospíšila se ve vápně dostal k zakončení Machálek a mířil přesně - 1:0. Hosté museli hru více otevřít. K vážnější koncovce se však dostali až v závěru poločasu. Po levé straně unikl Zeman, ale přihrávkou před branku místo spoluháčů našel jen domácího stopera Bláhu. Ve 42. minutě vypálil tvrdě Linek. Tak tvrdě, že Polz míč tečovat nestačil a ten skončil mimo branku.

Druhý poločas začal pro hosty hodně smolně. V 52. minutě jim po levé straně unikl Řežábek. Dostal se sice ze střeleckého úhlu, ale stačil ještě před čarou poslat míč před branku a Polz si jej srazil do vlastní sítě.

Dvoubrankové vedení domácí definitivně uklidnilo a hru zcela ovládli. Dvakrát se do zakončení dostal Machálek, ale bez úspěchu. V 71. minutě rozehrál přímý kop z levé strany Bláha. Na jeho centr si nádherně naskočil Pospíšil a přesnou hlavičkou na zadní tyč nedal Dikusarovi šanci zasáhnout - 3:0.

Zápas už se dohrával v poklidu. Jediný vzruch přinesla strkanice několika hráčů, která skončila žlutou kartou pro domácího Bláhu.

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Mohu být spokojený s třemi body i s předvedenou hrou. Soupeř nevystřelil na branku a my jsme měli celý zápas pod kontrolou. Dali jsme tři góly a měli i další šance, takže naprosto zasloužené vítězství.”

Petr Klouček (vedoucí Dolní Chabry): „Trenér Peclinovský odvedl dobrou práci, s mužstvem postoupil, ale teď na jaře se několikrát prohrálo a tak jsme chtěli udělat nejakou změnu. Vytáhli jsme nějaké kluky, kteří nechodili. Samozřejmě se potýkáme s tím, že hráčů je málo. Máme problémy, ale dneska hráčům nemůžu nic vyčítat. Prohráli jsme, ale takhle se prohrát i dá. Byla tam bojovnost a všechno. Blahopřeju Kopanině, přehrávali nás.”

Vácha - Huleš (83. Kolář), Melničuk, Bláha, Buzek - Sýkora (51. Vik), Zadina, Vágner, Řežábek (57. Brabec) - Pospíšil, Machálek. Trenér: Daniel Vott.

24. Machálek (1:0, as. Pospíšil), 52. vlastní Polz (2:0, as. Řežábek), 71. Pospíšil (3:0, as. Bláha)