SK Střešovice 1911 B
0:3
[0:1]

Rezerva podlehla doma vysoko Střešovicím. Nepříjemné zranění Trojana.

Přední Kopanina - Nula tři na domácím stadiónu, to je hodně nečekaný výsledek rezervy v zápase 4. kola 1.B třídy se Střešovicemi B. Navíc k tomu hodně nepříjemné zranění Trojana, který odkulhal již v začátku zápasu s bolavým kolenem a nevypadá to vůbec dobře. Kopanina B prohrála po Nebušicích i druhé derby a kopíruje těmito výsledky loňskou sezónu. Za týden jede do Radotína.

Rezerva FCPK vyšla podruhé v sezóně střelecky naprázdno a byla z toho druhá prohra. V zápasech kdy skórovala, dosud vždy vyhrála. Tentokráte však neproměnila ani pokutový kop.

Ofenzivní impotence měla své kořeny už ve 14. minutě hry. To nedal svou velkou šanci domácí střelec Trojan a při následné srážce si poranil už dlouhodobě načaté koleno. Musel střídat a první prognózy ohledně zranění nejsou příznivé. Zřejmě poranění křížového vazu!

S odchodem Trojana museli domácí v útoku impovizovat, vždyť střídající Plachý je spíše záložník. Přesto se čekalo, že soupeře přehrají.

Slušně poskládaná sestava Kopaniny se však trápila. Kombinace končily daleko od branky gólmana Mulače a bezradnost na útočné polovině byla evidentní. Navíc si domácí nedokázali pomoci ani z řady standardních situací.

Na svou šanci čekající hosté se dočkali po půlhodině hry, kdy zabrzdili útok Kopaniny a rychlý brejk do otevřené obrany sehráli skvěle. Na konci centr ze strany a patička Kokarau znamenala poločasové vedení 1:0 pro střešovický tým.

Druhá půle otočku ve skóre nepřinesla.Naopak po deseti minutách přišla špatná přihrávka Koláře na vlastní polovině přes střed a další smrtící brejk Střešovic - Nosek 0:2. A za deset minut Šperl 0:3 doklepávačka do prázdné branky po vášnivých diskusích domácích ohledně ofsajdu.

To byla hodně studená sprcha!

Ve zbývající půlhodině Kopanina nesložila zbraně a usilovala o kontaktní gól. Ten však nepřišel. Když už Bíro po skvělé uličce Tarbaje přehodil i gólmana, vykopli míč obránci z brankové čáry. Parádní pas Buzka na Bíra, ten však hlavou zamířil vedle. V úplném závěru pak vrchol zmaru v podání Tarbaje, který neproměnil pokutový kop za faul na Vyšatu. Je to druhá neproměněná penalta Kopaniny ve dvou zápasech!

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Dnešní zápas nám nevyšel. Chtěli jsme potvrdit body z Řeporyj z minulého týdne, ale nepodařilo se. Trápili jsme se v ofenzivě, v první půli jsme nevymysleli vůbec nic a ve druhé pak jsme začali být trochu nebezpeční až za rozhodnutého stavu. Střešovice byly důraznější a když se zmocnily míče, byly velmi nebezpečné v rychlém přechodu do útoku. Z toho rozhodly, i když my jsme jim k těm brankám velice přispěli! Naopak my těžkopádní, bez invence. Určitě je to zklamání, nechceme prohrávat, navíc doma a ještě po takovém výkonu. Velmi nás zasáhlo zranění kolene Standy Trojana, je velký rozdíl pro nás hrát s ním a bez něj. Nedá se nic dělat jedeme dál. Pořád máme po čtyřech kolech o dva body více než v minulé sezóně.

Příští zápas: Radotín B vs FCPK B (neděle / 24.9. /16:30).

Jelínek - Čadek (58. Presl), Vyšata, Tarbaj, Kořánek (77. Shaymanov) - Buzek, Kolář, Kozlík, Levý - Bíro, Trojan (14. Plachý). Trenér: Tomáš Cigánek.