17.11.2017 | 10:30 | M | Uhelné sklady
4:2
[1:1]

Kopanina je v polovině sezóny osmá. Podzim uzavřela prohrou s Uhelkami.

Košíře - Fotbalisté Přední Kopaniny přezimují po podzimní části sezóny 2017/2018 na osmém místě. Definitivně o tom rozhodla jejich porážka s týmem Uhelných skladů 2:4 v 15. kole Pražská teplárenská přeboru Prahy. Na Cibulkách se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém však domácí byli efektivnější. Po remízovém poločase Uhlíři rozhodli třemi góly do sítě Švarce. Kopanina už korigovala jen gólem Urbana, který vsítil obě branky hostů.

Daniel Urban si dvěma góly v posledním kole pojistil suverénní pozici nejlepšího střelce mužstva s jedenácti střeleckými zápisy. Patří i do TOP 5 střelců celé soutěže. Přitom svému týmu kvůli zranění v pěti zápasech chyběl !

I to byl jeden z důvodů proč Přední Kopanina po pádu z divize patří do středu tabulky. Urban je klíčový hráč ofenzivy týmu. Stejně jako byli dříve Strnadel nebo Giil.

Proti Uhelnými skladů si však Kopanina vybrala i kopec smůly. Urban kromě dvou gólů trefil také břevno a tyč. Domácí byli v koncovce přesnější a šťastnější.

Kopanina do přestávky srovnala vedení domácích, ale po půli Uhelky utekly hostům až na tříbrankový náskok (4:1). Vedení Uhelný skladů bylo klíčové. Kopanina musela více otevřít partii a hra do otevřené obrany domácím v čele rychlonohým útočníkem Zilvarem (autor dvou gólů) vyhovovala.

Přenos fotbalového zápasu Uhelné sklady vs FCPK si pusťte zde ...

Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Já mám zápasy s Kopaninou rád. Je to fotbalové, agresivní. Dnes rozhodly maličkosti. To utkání mohlo skončit tak i tak, možná všelijak, ale jak říkám i takhle jsme rádi za body. Alespoň to bude po tom strašlivém začátku více v klidu.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Líbilo se mi to v první půli. Na to jaký byl terén, zima a všechno, se hrál dobrý fotbal, oboustranně nahoru - dolů. Asi remíza 1:1 byla spravedlivá. Ikdyž jsme tam měli ještě nějaké šance, ale domácí taky. V druhé půli se to asi zlomilo za stavu 2:1, kdy jsme z přímáku nastřelili jen tyč a pak to domácí z brejků rozhodli. Využili své šance a proto musím uznat, že vyhráli zaslouženě.”

Švarc - Huleš (78. Levý), Bláha, Čihák, Sýkora (63. Průša) - Kolář, Melničuk - Flaks, Kozlík (83. Pliska), Buzek - Urban. Trenér: Daniel Vott.

15. Urban (1:1), 90. Urban (4:2)