ABC Braník
3:1
[2:1]

Přední Kopanina porazila Braník. Uzdravený střelec Urban hned skóroval.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny zvládli poslední domácí zápas roku 2017. Druhý tým tabulky ABC Braník porazili na domácím stadiónu U Drahušky ve 14. kole přeboru Prahy 3:1. Kopanina prohrávala po gólu Camary, ale Čihák s Kozlíkem do poločasu otočili a ve druhé půli jistil tři body uzdravený kanonýr Daniel Urban. FCPK uzavře podzimní část za týden na Uhelných skladech.

Byla to eufórie. Kopaninský šutér Daniel Urban šel po čtyřzápasové pauze v 74. minutě na hřiště a během pěti minut potvrdil své kvality. Nejprve trefil břevno a v 79. minutě skóroval a stvrdil výhru svého týmu.

Skvěle hrající Buzek mu vybojoval a posunul míč, Urban si ho navedl do vápna na svou levou nohu a vypálil na vzdálenější tyč. Od té se míč odrazil do sítě a stadión jásal. Bylo to pohlazení po duši pro fanoušky, kteří i v nečase přišli podpořit svůj tým v posledním domácím zápase roku 2017. Třetí gól definitivně zlomil odpor Braníka.

Hosté u letiště předvedli výborný výkon a ukázali proč jsou v tabulce skoro nejvýše. Domácí se však tentokráte lépe aklimatizovali na panující podmínky a šli bojovně za svým cílem zvítězit v tomto důležitém utkání. Nezlomilo je vedení Braníka, dokázali proti silnému větru dvakrát skórovat otočit skóre a ve druhé půli měli zpět na hřišti svou střeleckou hvězdu.

Byla to první výhra Kopaniny proti týmům z první pětky. S Třeboradicemi a Duklou modročervení prohráli, s Horními Měcholupy a Tempem remizovali.

Za týden si to svěřenci trenéra Votta rozdají s Uhelnými sklady, svým sousedem v tabulce. Hraje se na stadiónu soupeře Na Cibulkách a jakýkoliv bodový zisk do tabulky by pro tým od letiště byl hezkým završením podzimní části.

Švarc - Huleš (64. Levý), Bláha, Čihák, Sýkora - Melničuk (K, 74. Urban), Kolář (88. Tarbaj) - Buzek, Kozlík (84. Vácha), Flaks - Průša (90. Pliska M.). Trenér: Daniel Vott.

27. Čihák (1:1, as. Flaks), 36. Kozlík (2:1, as. Průša), 79. Urban (3:1, as. Buzek)