2 - 2
[0 - 0]
FCPKSK Union Vršovice

Jedna penalta OUT, druhá IN. Kopanina jen remizovala s Vršovicemi 2:2.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny chtěli odčinit debakl v Dolních Chabrech z minulého týdne výhrou. V utkání 12. kola přeboru Prahy se jim to však nepovedlo. S Vršovicemi jen remizovali 2:2. Kopanina v utkání dvakrát vyrovnávala. Podruhé Bláha z penalty v 87. minutě. Stejný hráč už jeden pokutový kop v tomto utkání za stavu 0:0 neproměnil.

V 87. minutě ukázal sudí Stěhule na značku pokutového kopu. Bylo to v tomto utkání pro domácí už podruhé a opět za ruku. Míč si postavil domácí obránce Tomáš Bláha. Tentýž hráč, který se ujal exekuce i prvního pokutového kopu v prvním poločase. Ten však neproměnil. Napodruhé udržel nervy v klidu a gólmana Frýberta překonal. Kopanina vyrovnala na 2:2 a zachránila v domácím prostředí alespoň remízu.

Kopanina na Vršovice doma neumí. Poslední dva zápasy Vršovice u letiště braly všechny tři body a byly tomu blízko i tentokráte. Nakonec to domácí dokázaly alespoň srovnat.

Utkání se hrálo poprvé už v opravdu podzimním počasí. Bylo chladno a větrno. Domácí stále postrádali svého nejlepšího střelce Urbana a do branky při absenci Švarce poprvé naskočil Vácha.

První poločas skončil bez branek. Zejména proto, že Bláha nedokázal svou penaltu nasměrovat do branky. Trefil jen břevno, od kterého se míč odrazil nad branku a do zámezí.

Druhá půle začala brankou hostů. Průniková přihrávka středem hřiště nezastihla domácí stopery v dobrém postavení a Semen Rusanov sám na Váchu zakončil s přehledem. Vršovice 0:1!!! Vedení hostů srovnal čtvrthodiny před koncem Tržický, který po Bláhově střele a odrazech v šestnáctce dorážel poskakující míč do sítě. FCPK 1:1!!!

Domácí se chtěli nadechnout k rozhodnutí zápasu, ale místo toho opět inkasovali. Přišel centr do šestnáctky ze strany a nehlídaný syn hostujícího trenéra Patrik Tomaides svým třetím gólem v této sezóně hlavou uklidil míč k tyči. Vršovice 1:2!!! V závěru pak přišlo srovnání z penalty Bláhou.

Kopaninu čekají tři poslední podzimní zápasy. Teď venku Dukla Jižní Město, pak doma Braník a konec na Uhelných skladech.

Švarc - Huleš, Bláha, Čihák, Racocha (46. Sýkora) - Levý, Melničuk (K), Kolář, Flaks - Kozlík (61. Tržický) - Průša. Trenér: Daniel Vott.

76. Tržický (1:1, as. Bláha), 87. Bláha (2:2)