23.09.2017 | 16:30 | M | Př.Kopanina
0:1
[0:1]

Nečekané klopýtnutí Přední Kopaniny. Prohrála doma s předposledním ČAFC.

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK se trápí. Už podruhé doma nevstřelili gól. Po bezbrankové remíze proti SK Zbraslav však tentokráte s ČAFC navíc jednou inkasovali a s předposledním týmem tabulky na svém stadiónu U Drahušky prohráli 0:1. Navíc ztratili zraněné Huleše a Racochu. Po sedmi kolech tak mají na svém kontě nadále devět bodů a za týden jedou do Ďáblic.

Zdecimovaná Čafka po debaklu 1:6 v minulém kole doma s Ďáblicemi a se čtyřmi prohrami v šesti zápasech v týdnu odvolala trenéra Herinka (více zde). Na Kopanině však zvedla hlavu. Pod vedením provizorní dvojice Kaliba - Chvátal (hrající kouč) a v očekávání nového kouče si veze od letiště dárek v podobě tří bodů.

O bodovém exportu rozhodla přesná hlavička Marka po centru z pravé strany. Tento gól už ve 12. minutě byl nakonec jediným a rozhodujícím.

Matná Kopanina měla v utkání v podstatě jedinou vážnější šanci. Průnik Racochy do šestnáctky byl parádní a škoda, že se levému obránci modročervených nepodařilo přehodit pod nohy padajícího Procházku.

Ve druhé půli byl míč převážně v držení domácích, kteří se však k ničemu vážnějšímu nedostali. Chyběl někdo, kdo by zavelel ke skutečnému útoku a dobytí záběhlické branky. Nepomohly k tomu ani dva trestné kopy z dobré vzdálenosti, se kterými Bláha a Urban naložili prachbídně.

Naopak hosté prchali do brejků a díky Mašlejovi se ocitli ve dvou obrovských šancích. S obou případech si však poradil Jiří Švarc, nejlepší hráč domácího týmu.

Kopanina nebyla horším týmem, přesto padla zaslouženě. Soupeře typu Zbraslav a ČAFC ve formě v jaké se představili, musí doma porážet. Modročervení si zadělávají na problémy do dalších kol. Teď na ně čekají silné Ďáblice a neméně rozjeté Tempo pak doma (7.10.).

Příští zápas: SK ĎÁBLICE vs FCPK (neděle, 1.10.2017 od 16:30)

Švarc - Huleš (28. Tržický), Bláha, Čihák, Racocha (47. Průša) - Levý, Melničuk (K), Urban, Flaks - Vik, Turek (66. Sýkora). Trenér: Daniel Vott.