3 - 4
[0 - 3]
TJ Junior Praha Mladší dorost (U17)

Naši mladší dorostenci připustili zbytečné drama, ale nakonec vezou z Junioru 3 body!

Dva poločasy a naše výkony rozdílné jako den a noc, tak by se dalo výstižně popsat vystoupení našich mladých nadějí na horké půdě na Junioru. V prvním poločase jsme dominovali, plnili si zodpovědně obranné úkoly a z rychlých brejků třikrát rozsvítili červené světlo za domácí brankou. Všechny tři góly byly výstavní, na krásu se však nehraje a hlavně zápas trvá 80 minut. Ve druhé půli jsme přenechali snaživým domácím prostor a nechali je trestuhodně vyrovnat. Zápletka měla pro nás hodně šťastný konec, neboť z posledního možného útoku rozhodl náš šutér Antrobus.

Podobně jako v minulém kole proti Újezdu nad Lesy jsme i tentokrát vstoupili do zápasu aktivně a v 9. minutě se po dlouhém výkopu Chundely prosadil v samostatném nájezdu krásným "hokejovým" blafákem rychlík Ben Antrobus - 0:1. Na umělé trávě se hrál fotbal bez středu pole, převládala spíše nakopávaná na hrotové hráče a na krátkém hřišti jsme to byli většinou my, kdo diktoval tempo hry. Zejména z levé strany hrozil dravý útočník Tomáš Morgan, který po několika neúspěšných pokusech v 28. minutě uprchl a nedal obráncům ani brankářovi šanci a bylo to 0:2. Než se domácí vzpamatovali, uštědřil jim náš kapitán Sam Roberts ostrou ranou z úhlu do horního rohu další zásah a stanovil konečný výsledek první půle na zasloužených 0:3 v náš prospěch.

Ač jsme se v kabině ujišťovali, že budeme ve výkonu z první půle pokračovat, byl to z naší strany již jen odvar a bída. Postupně jsme vyklízeli střed pole, neudrželi balón na soupeřově polovině a obrana začala mít více práce a chybovala. Ač to dlouho bylo bez gólového efektu pro domácí, mezi 65.-69. minutou jsme 3x (!!!) inkasovali a nechali soupeře neuvěřitelně srovnat skóre na 3:3. Dva ze tří gólů padly po střelách z dálky, které při troše štěstí a umu mohl náš brankář Filip Chundela lapit: Jenže při té první střele jeho vyraženou střelu nikdo z obránců neuklidil a útočník domácích dorazil zblízka a druhá střela byla lehce tečovaná a tak trochu nachytala Filipa "na švestkách".

Závěr utkání byl infarktový. Nejprve po chybě Dewa náš tým vybídl soupeře k rozhodnutí, kterého však nevyužil. Vzápětí jsme v poslední minutě chtěli ryhle rozehrát aut, načež rozhodčí, ač měl v úmyslu nechat domácí vystřídat, hru pustil dále a konsternovaný soupeř naší rychlé akci po ose Vízner - Roberts - Antrobus jen přihlížel a nechal převážit misky vah s konečnou platností na naší stranu - 3:4. Díky Bene za tvou chladnokrevnost v zakončení!

Hlas trenéra (Jan Plachý): Zápas se mi nehodnotí lehce. Do zápasu jsme vstoupili namotivování a věřili si v přechodu do útoku, 3 góly za poločas byly zaslouženou odměnou za dobrou hru. Ač jsem kluky nabádal k obezřetnosti, dostavilo se u nich uspokojení, tato věková kategorie musí ještě pracovat na konstantnosti svých výkonů. Co se toho rozhodujícího gólu týče, oceňuji, že jsme hráli naplno až dokonce a protože rozhodčí hru nepřerušil, vsítili jsme regulérní gól, který nás "osvobodil" a vezeme tak domů výhru.

Chundela - Schierreich M., Dew, Jamrich, Schierreich S., Trojan, Bělohradský, Mainolfi, Roberts (C), Morgan, Antrobus, střídali: Vízner, Sellers

9. Antrobus (0:1), 28. Morgan (0:2), 31. Roberts (0:3), 80. Antrobus (3:4)