3 - 0
[2 - 0]
Starší dorost (U19)SK Ďáblice

Starší dorost odstartoval do jarní sezóny raketově. Ďáblice odjíždějí z Kopaniny s prázdnou.

Přední Kopanina - Úvodní zápas jarní sezóny se našim starším dorostencům povedl. Zejména začátek zápasu nás zastihl v dobrém rozmaru, jakoby ani neexistovala zimní přestávka. Soupeř nestíhal a brzy inkasoval dvě branky a mohlo být v první půli ještě veseleji. I když se postupem času hra vyrovnala, o vítězi nebylo pochyb a první tři jarní body zůstaly po zásluze doma.

Lepší úvod jsme si nemohli přát. Hned od prvních minut jsme se do soupeře zakousli, jejich obrana nestíhala a po 12 minutách jinak výborný brankář hostů lovil hned dvakrát míč ze své sítě. To nejdříve v 8. min. z levé strany proběhl podél celé obrany rychlík Chris Brewer a skóroval přízemní střelou mezi nohy brankáře - 1:0. Chvíli poté si po skvěle zahrané standartce Kozlíka na vysoký centr naskočil náš hroťák Ben Antrobus a hlavou přidal další trefu - 2:0.

Na těžkém a nerovném terénu jsme v dalších minutách první půle měli lehce navrch, soupeř se však čím dál častěji osměloval k výpadům na naší polovinu, a tak byl k vidění celkem svižný fotbal. Naši kluci měli ještě několik náznaků dobrých šancí, ale znovu Brewer či Roberts neměli dostatek klidu či štěstí v zakončení.

Druhá půle nebyla i díky několika střídáním na naší straně již tak svižná, do toho jsme museli po přísně odpískané ruce kapitána Čadka v 58. minutě dokonce čelit penaltě. Borec z Ďáblic však mířil až příliš přesně a trefil pravou tyčku a o šest minut později po úmyslmém faulu zezadu bylo hostů na hřišti dokonce o jednoho hráče méně - červená karta pro hosty v 64. minutě. Tyto dvě události ovlivnily další průběh zápasu, dohrávalo se po většinu času na polovině hostů, nicméně náš tlak vyústil pouze v několik standartek a rohů a byl bez gólového zakončení. Až v samém závěru se po závaru před brankou trefuje střídající Katz a upravuje tak na konečných a zasloužených 3:0 pro Kopaninu.

Další zápas hrajeme venku v sobotu 18.3. od 13:30 proti týmu Union Vršovice.

Hodnocení trenéra (Filip Krhut): Jsem spokojen s výsledkem i předvedenou hrou zejména v prvním poločase. Kluci si musí uvědomit, že síla je v týmové hře a soustředit se plně na svůj výkon, občas jsme se nechali vyprovokovat zákroky soupeře či výroky rozhodčího, což bylo úplně zbytečné. Máme svou kvalitu a věřím, že jí budeme prokazovat i v dalších zápasech.

Gregor - Schierreich M., Kozlík, Jamrich, Schierreich V., Čadek (K), Mazzotti, Levý, Roberts, Brewer, Antrobus, střídali: Trojan, Katz, Tesárek, Babar, připraven náhradní gólman: Kuchař

8. Brewer (1:0, as. Gregor), 12. Antrobus (2:0 as. Kozlík), 90. Katz (3:0)