2 - 3
[1 - 0]
Sokol Bílá Hora FCPK B

Kopanina B v přípravě úspěšná. Na Bílé Hoře otočila třemi góly skóre naruby.

Bílá Hora - Po prohře v Rakovníku a remíze ve Střešovicích béčko Kopaniny v přípravě poprvé vyhrálo. Na Bílé Hoře prohrávali Kopaňáci už 0:2, ale třemi góly ve druhé půli zcela otočili průběh zápasu a přivlastnili si konečný výsledek ve svůj prospěch. Opět u toho byl Trojan. Dva góly dal a třetí připravil pro dorostence Babara.

Za slunečného jarního počasí se utkání dlouho vyvíjelo ve prospěch domácí Bílé Hory, účastníka pražské 2. třídy. Ta na své umělce u obory Hvězda vstřelila první gól a brzy po přestávce druhý. Při prvním Jelínek špatně rozehrál na Kozlíka, který nestačil kvalitně zpracovat a následovalo zakončení domácího hráče. Při druhém gólu Bílé Hory ztratil míč Brewer a hráč Bílé Hory se s míčem nerozpakoval a levačkou z dálky pustil míč pod břevno.

Kopanina měla velké šance, když sami před brankářem Bílé Hory se vystřídali sami oba útočníci, ale jak Bíro tak později i Trojan pohořeli. V první půli ještě trefil břevno Pícka.

Za nepříznivého stavu 0:2 se Kopanina nepoložila. Do hry jí vrátil kontaktní gól, kdy Trojan vyhrál dlouhý běžecký souboj, ustál i souboj rameno na rameno s obráncem a připravil míč do vápna pro dorostence Babara. Ten trefil pravou tyč, odražený míč pak vystřelil do levé tyče, aby napotřetí konečně doklepl do sítě - 1:2.

To už na hřišti hosté se třemi dorostenci v sestavě (Kozlík, Brewer, Babar) dominovali a za druhou půli zaslouženě otočili skóre. Vyrovnání zařídil po vítězném hlavičkovém souboji Bíra Trojan a stejný hráč prokázal pověst "zabijáka" i třetí brankou, kdy ho do uličky vysunul Brewer.

Na první výhře FCPK B v přípravě nezměnila nic ani závěrečná šarvátka kopaninského Bíra s hráčem domácích, jejichž vzájemná "sympatie" se datuje už od vzájemného souboje obou týmů z minulé sezóny ve 2.třídě. Tam Bíro vstřelil regulérní vyrovnávací branku a bělohorský fotbalista, tehdy už po vystřídání v roli pomezního laika, odmával ofsajd ! Opakovaná strkanice obou kohoutů nechala tentokráte v klidu rozhodčího Šmakala, který rozhodně nestál o další srdeční slabost (více zde) a poté co si hoši vše vyříkali, nechal pokračovat ve hře.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Jsme rádi za další kvalitní přípravný zápas, na kterém je cenné, že jsme ho dovedli k výhře, přestože jsme už o dva góly prohrávali. Je pravda, že karty se začaly otáčet ve druhé půli, kdy soupeř několikrát prostřídal v základní sestavě, ale i my jsme ve fázi skládání sestavy, dnes hrálo několik Pardálů a tři dorostenci. V první půli držel míč víc soupeř a my hrozili z brejků, po přestávce se to otočilo. Jsme rádi za další minuty našich dorostenců, pro které to je cenné sbírání zkušeností. Brewer i Babar ukázali zajímavý potenciál dopředu, musí si však uvědomit zodpovědnost ve hře dozadu. Svou nepostradatelnost opět prokázal Trojan, který byl u všech vstřelených branek.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: FC ZLIČÍN B vs FCPK B, čtvrtek 9.3.2017 od 19:00

Jelínek - Řezníček, Pícka, Kozlík J., Hájek - Brewer, Trojek (60. Cigánek), Dvořák, Babar - Bíro, Trojan. Manager: Jaroslav Bíro.

Babar (2:1, as. Trojan), Trojan (2:2, as. Bíro), Trojan (2:3, as. Brewer)