21.01.2017 | 10:45 | T | SK Meteor Kačerov

4 - 5
[0 - 0]
SK Meteor Kačerov Mladší dorost (U17)

V přetahované jsme nakonec tahali za delší konec a vyhráli hokejově 5:4!

Ve třetím kolem Zimní ligy na Kačerově jsme poměřili síly s domácím týmem a byl to po všech stránkách vyrovnaný zápas, který jsme díky vydařené koncovce nakonec otočili v náš prospěch. Zápas se úplně nevydařil našemu gólmanovi Filipovi Chundelovi, ale každý má nárok na slabší den a tak věříme, že Filip v dalších zápasech naváže na své jinak stabilní výkony. Kluci zaslouží za bojovnost a přístup k zápasu pochvalu.

Úvod se nám povedl a po závaru po rohu před brankou soupeře a doklepnutí svátečního střelce Milana Jamricha jdeme rychle do vedení již v 5. minutě - 1:0. Ještě v první čtvrthodince dává střelou z dálky Mainolfi na 2:0 a zdá se, že budeme mít zápas pod kontrolou. Bohužel tomu tak není, soupeř hraje fyzicky aktivní fotbal a nám často nezbývá než faulovat. Z trestného kopu a z dalekonosné střely inkasujeme a najednou je po půlhodině vyrovnáno. Do půle si ještě vypracováváme několik šancí hlavně z rychlých brejků, ale duo rychlíků Roberts-Antrobus nedokáže zúročit pěkné průniky a kombinace v gólový úspěch, do kabin se jde za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, možná se naše mezihra trochu zlepšila a zdá se, že budeme mít zápas opět pod kontrolou zvláště poté, co záhy jdeme do vedení díky gólu Svobody - 3:2. Bohužel další trestný kop na brankářovu stranu a následný gól převrací misky vah ku prospěchu domácích a rázem prohráváme. V tu chvíli by si 10 minut před koncem na nás asi těžko někdo vsadil, nicméně naše ofenzivní snaha na zmrzlém terénu přinesla ovoce a nejprve kapitán Roberts z penalty a následně se konečně prosazuje podzimní kanonýr Antrobus a výsledek jako na houpačce se ustálil na konečných a třeba říct trochu šťastných 5:4 pro nás.

Hodnocení trenéra (Jan Plachý): Zatím neumíme odehrát celý zápas ve stejném tempu a herním standardu. Vedení 2:0 rychle pustíme, i když dnes to byly spíše individuální chyby než týmový propad. Filipovi se takový zápas podruhé určitě nestane. Nerad hodnotím jendotlivce, ale dnes vyzvdvihuji výkon Maxe Matolína, který věkově patří ještě do startších žáků, ale na hřišti patřil k nejlepším a moc nám pomohl.

Chundela - Kratochvíla, Dew, Jamrich, Vízner, Trojan, Mainolfi, Roberts, Svoboda, Sellers, Antrobus, hokejové střídání: Matolín

Jamrich (1:0), Mainolfi (2:0) Svoboda (3:2), Roberts (penalta) 4:4, Antrobus (5:4)