4 - 1
[1 - 0]
SK Uhelné sklady Praha FCPK

Kopanina po návratu ze soustředění v horách prohrála s Uhelnými sklady.

Jinonice - Třetí zápas, třetí prohra. Fotbalisté FCPK zatím výsledky příliš neřeší. Příprava na jarní boje v divizi je v plném proudu. Svěřenci trenéra Hebousse se vrátili ze soustředění v Jizerských horách a po jednom tréninku nastoupili do přípravy proti Uhelným skladům. Se čtvrtým týmem Pražská teplárenská přeboru prohráli na umělce SK Motorlet 1:4. Jediný gól dal Jakub Šíma.

Šíma vyrovnával na 1:1. Po centru Kozlíka si zpracoval míč mezi stopery a chladnokrevně k tyči překonal zblízka gólmana Kučeru.

To už však Kopanina prohrávala 0:1 neboť před poločasem Šafránkův přímý kop od autové čáry proletěl mezi všemi hráči a zapadl za tyč brankáře Simone Bertani. Italský gólman, který prošel i akademií AC Milan byl v zápase na testu spolu s druhým italským kamarádem Valeriy Piccirilli. Oba hráče do FCPK doporučil FIFA manager Angelo Ferri z agentury Ferri Football Management.

Kopanina nakonec zápas projela. Na 2:1 pro Uhelky zvýšil hlavou dlouhán Klán a na 3:1 snadno Šafránek, kterému nepochopitelně naservíroval míč Vik. V úplném závěru pak další hlavičkou přidal čtvrtou branku Mareš.

Kopanina po špatném vstupu do utkání přebrala iniciativu a většinu prvního poločasu na hřišti diktovala průběh. Své šance však neproměnila, nicméně i Uhelné sklady ač se převážně bránící, tak do šancí se dostávaly. Bertani si připsal několik dobrých zákroků. Ve druhé půli po prostřídání vypadali modročervení bezradně dopředu a chybující vzadu. Z celkového pohledu zasloužená výhra Uhelných skladů. Kopanina se zdála po soustředění přibržděná.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: SK MOTORLET vs FCPK (sobota, 28.1. od 10:00, hř. Motorlet - UMT)

1.POLOČAS: Bertani Simone - Tržický, Bláha, Vik - Flaks, Melničuk, Čihák, Shejbal - Pešír, Valery - Blažek. 2.POLOČAS: Bertani Simone - Tržický, Bláha, Čihák, Vik - Šíma, Hamouz Robert, Pešír (60. Blažek), Shejbal (75. Flaks) - Kozlík, Kratochvíl. Trenér: Sálem Hebousse.

52. Šíma (1:1, as. Kozlík Martin)