1 - 5
[0 - 1]
SK Motorlet Praha BFCPK

Konec čekání na zimní výhru. Přední Kopanina dala pět gólů Motorletu.

Jinonice - Po třech porážkách v zimní přípravě konečně divizní fotbalisté Přední Kopaniny ochutnali vítězství. Proti rezervě SK Motorlet se modročervení střelci prosadili pětkrát, z toho třikrát pálili nováčkové v týmu. Do startu jarní části divize Kopaninu čeká ještě sedm přípravných zápasů.

Poločas na jinonické umělé trávě v Praze 5 vyhrála Kopanina 1:0 brankou Shejbala. Hosté měli více ze hry, ale šance měl také Motorlet. Švarce podržela i tyčka.

O přestávce Kopanina vystřídala tři hráče a další čtyři v průběhu druhé půle. Celý zápas odehrála pouze čtveřice Hemzáček, Urban, Tokar a Honcharenko. Na hřiště se poprvé po výpadku dostal i Tomáš Poláček, naopak Tomáš Pešír zůstal jen v civilu na lavičce a plnil si na 100% roli asistenta trenéra.

Při chuti byl Urban, který dal dvě branky. Z nováčků v sestavě se trefil Viktor Shejbal (TJ Luže, MFK Chrudim), krásný gól střelou za vápnem přidal Ital Valery Piccirilli a po ukrajinské spolupráci se prosadil také Serhii Honcharenko, kterému přihrával jeho kolega Denys Tokar. Kopanina připravuje kádr na boje o záchranu divize a kouká se i do zahraničí.

Motorlet vedený trenérem Mikušem snižoval na 1:4 (rozhovor trenér Mikuš pro FCPK TV zde). Také domácí zkoušeli řadu hráčů pro jarní část soutěže, kde budou objahovat podzimní první místo v krajském přeboru Prahy. Jedinou branku dal "Dino" Matyáš Hložek, syn známého zpěváka Standy Hložka, který se však těsně před vstřelením branky pěkně "rozsekal" o tyčku.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: FK Újezd n./L. vs FCPK (neděle, 5.2., čas 13:00, hř. Satalice - UMT)

1.POLOČAS: Švarc - Čihák, Melničuk, Hemzáček - Hamouz, Honcharenko - Tokar, Šíma, Shejbal - Urban, Vik. 2.POLOČAS: Bertani - Tržický, Melničuk (66. Fárka J.), Hemzáček - Šíma (52. Flaks), Honcharenko - Tokar, Valery, Shejbal (63. Poláček) - Urban, Vik (61. Fárka P.). Trenér: Sálem Hebousse.

35. Shejbal (0:1), 52. Valery (0:2, as. Vik), 69. Urban (0:3), 76. Honcharenko (0:4, as. Tokar), 82. Urban (1:5, as. Honcharenko)