2 - 3
[2 - 2]
SK Ďáblice Starší dorost (U19)

Přetahovanou dorostu v Ďáblicích rozhodl v závěru Brewer

Ďáblice - Druhý zápas v soutěži zavedl starší dorost FCPK na trávník do Ďáblic, kde se často nevyhrává. Zápas se odehrál v parném počasí, naši kluci se sešli pouze ve 12 hráčích, takže bylo nutné si sáhnout až na hranice fyzických sil, což se podařilo a odvážíme si zaslouženě 3 body.

Vítězství se však nerodilo lehce, přes dominanci na balónu, kdy jsme během první půlhodiny domácí tým k ničemu kloudnému nepustili, stačila nepozornost a náběh domácího útočníka za obranu a bylo ve 30. minutě vyrovnáno. Naše vedení se zrodilo již v 9.minutě, když po levé straně proniknul do vápna rychlý Brewer a byl faulován. Nařízenou penaltu sám proměnil a po celý první poločas byl spolu s Vénou Schierreichem největší hrozbou, když střídavě unikali soupeřům a vypracovávali si pěkné šance. Jednu z nich Véna chladnokrevně střelou pod vybíhajícího brankáře proměnil, ani toto vedení nám však nevydrželo dlouho, když proti tečované střele z přímého kopu neměl jinak s přehledem chytající Michal Gregor pražádnou šanci. Domácí tak v první půli vytěžili z minima maximum a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá půle byla i přes nižší počet střídajících hráčů v režii hostů, Kopanina soupeři mockrát míč nepůjčila, ten však z každé nabídnuté šance hrozil, takže Gregor musel být stále pozorný. Naše převaha byla platonická, kromě střel Brewera a několika rohů a standartek jsme domácího brankáře příliš neohrozili. Když už se schylovalo k remíze, zpracoval si nejlepší hráč zápasu Brewer dlouhý odkop Gregora a po individuálním průniku napříč celým vápnem zkušeně po zemi k tyči rozhodl utkání. V jeho samém závěru jsme ještě málem přišli o 3 body, naštěstí se Michal Gregor dvakrát vytáhl a tváří v tvář soupeřům vychytal dvě tutovky.

Kopanina si odváží cenné tři body a podruhé za sebou vítězí venku poměrem 3:2. Výkon kluků je příslibem do dalších zápasů, kde se doufám sejdeme v hojněším počtu, již ve středu nás čeká vložené kolo proti týmu Stodůlek.

Gregor - Čadek (K), Brewer, Schierreich M., Jamrich, Kozlík, Tesárek, Svoboda, Haseeb, Schierreich V., Katz. Hokejové střídání: Šroller, Mazzotti, Mikl, Bytomski, Trojan. Trenéři: Plachý, Krhut, Presl.

12. Brewer z pen. (0:1), 39. Schierreich V. (1:2), 81. Brewer (2:3)